Trwa ładowanie...
d1x8xe5
15-04-2010 00:00

Konserwatyzm po komunizmie

książka
Oceń jako pierwszy:
d1x8xe5
Konserwatyzm po komunizmie
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Praca jest z jednej strony panoramą stanowisk różnych osób inspirowanych tradycją konserwatywną, z drugiej próbą odpowiedzi na pytanie o praktyczne konsekwencje działania ugrupowań konserwatywnych.

Adresowana jest zarówno do środowisk akademickich - studentów i wykładowców kierunków humanistycznych oraz społecznych, jak i do tych środowisk opiniotwórczych, dla których ważne są źródła polityki, wyjaśnienie zjawisk społecznych, diagnozy dotyczące relacji między kulturą a życiem publicznym. Książka, której tytuł nawiązuje do głośnych prac Jerzego Szackiego Liberalizm po komunizmie i Jarosława Gowina Kościół po komunizmie, opisuje wyzwania, jakie stanęły przed konserwatystami po 1989 roku. Książka ma jednak, obok odpowiedzi na to pytanie, przynosić bogaty materiał faktograficzny i opisowy, stanowić punkt wyjścia do dalszych badań i lektur. Materiał ma pozwolić na wykorzystanie tej książki w dydaktyce akademickiej.

Konserwatyzm po komunizmie
Numer ISBN

978-83-60807-41-5

Wymiary

145x210

Gatunek

Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

388

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x8xe5
d1x8xe5
d1x8xe5
d1x8xe5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj