Trwa ładowanie...
d35mk9s
15-04-2010 00:00

Koniec. Rozmowy o tym, co się popsuło w nas, w Polsce, w Europie i w świecie

książka
Oceń jako pierwszy:
d35mk9s
Koniec. Rozmowy o tym, co się popsuło w nas, w Polsce, w Europie i w świecie
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Zbiór wywiadów znanego polskiego dziennikarza z intelektualistami, wybitnymi przedstawicielami polskiego i światowego życia publicznego, m.in. Zbigniewem Brzezińskim, Normanem Davisem, Antonio Negrim, Krzysztofem Pomianem, Guyem Sormanem i Slavojem Żiżkiem.

Kryzys, który przeżywamy w Polsce, jest lokalnym wariantem kryzysu Zachodu, albo może nawet kryzysu światowego. Specyficzne mogą być niektóre objawy, ale mechanizm jest wszędzie podobny. Może więc, zamiast bronić świata w jego dotychczasowym kształcie, trzeba zająć się jego obroną przed katastrofami, do których on prowadzi? W tym sensie koniec nie musi zapowiadać złej ani gorszej przyszłości. Bo drugą stroną Końca jest przecież Początek. Co zatem się kończy? I co się zaczyna? Odpowiedzi na to pytanie starają się poszukać rozmówcy Jacka Żakowskiego.

Koniec. Rozmowy o tym, co się popsuło w nas, w Polsce, w Europie i w świecie
Numer ISBN

83-60457-11-5

Wymiary

135x205

Gatunek

Publicystyka i felietony

Oprawa

1

Liczba stron

320

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35mk9s
d35mk9s
d35mk9s
d35mk9s

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj