Trwa ładowanie...
d4at2ad
15 kwietnia 2010, 00:00

Kodeks celny

książka
Oceń jako pierwszy:
d4at2ad
Kodeks celny
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Warstwa normatywna opracowania obejmuje obowiązujący kodeks celny z dnia 9 stycznia 1997 roku oraz wszystkie ustawy i inne akty prawne tzw. okołocelne, ustrojowo-organizacyjne i akty prawa międzynarodowego. Wśród pozakodeksowych aktów normatywnych wskazać trzeba m.in. zwłaszcza następujące:

  • ustawa z dnia 4 września 1997 roku o działach administracji rządowej,
  • ustawa z dnia 11 grudnia 1997 roku o administrowaniu obrotem z zagranicą towarami i usługami oraz o obrocie specjalnym,
  • ustawa z dnia 11 grudnia 1997 roku o ochronie przed przywozem na polski obszar celny towarów po cenach dumpingowych.

Uwzględniona została także umowa z 29 sierpnia 1997 roku - ordynacja podatkowa, a ponadto opracowanie niniejsze obejmuje również liczne rozporządzenia wykonawcze, a także umowy międzynarodowe dotyczące obrotu towarowego.

Konwencja niniejszego komentarza zasadza się na podaniu objaśnień natury semantycznej, uwag interpretatorskich, wskazówek uogólniających, spostrzeżeń praktycznych i sygnalizacji licznych powiązań wewnętrznych w ramach poszczególnych konstrukcji prawnych. Uwzględniono ponadto ważniejsze publikacje z literatury przedmiotu oraz wykorzystano dysponendy resortowe co do modelu praktyki. Opracowanie jest adresowane do praktyki obrotu towarowego z zagranicą oraz do wszystkich organów stosujących przepisy prawa celnego i uczestników postępowania celnego, a także do licznej rzeszy studentów i seminarzystów wyższych uczelni prawniczych i ekonomicznych, którzy specjalizują się w obrocie towarowym z zagranicą i w prawie celnym.

Kodeks celny
Numer ISBN

83-7200-497-8

Wymiary

165x235

Gatunek

Ekonomia

Oprawa

1

Liczba stron

1352

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4at2ad
d4at2ad
d4at2ad
d4at2ad

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj