Trwa ładowanie...
dr8vorh
dr8vorh

Kobieta na krawędzi

książka
Oceń jako pierwszy:
Kobieta na krawędzi
Tytuł oryginalny

Hausfrau

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
dr8vorh
Kobieta na krawędzi
Materiały prasowe
Kobieta na krawędzi

Wyrafinowany portret kryzysu małżeńskiego. Pani Bovary we współczesnej, szwajcarskiej odsłonie.

Anna przeważnie była dobrą żoną…

Intymna, intensywna i rozdzierająca opowieść o małżeństwie, wierności, seksie, moralności, a także o niemożności asymilacji w obcym kraju. Namiętności i wybory głównej bohaterki manewrują między pożądaniem a miłością, między winą a wstydem. Jej historia ujawnia, jak sami siebie tworzymy, jak siebie tracimy – i jak czasami dokonujemy katastrofalnych wyborów, żeby siebie odnaleźć.

„Zahipnotyzowała mnie ta książka. Hausfrau tworzy kompletny, absorbujący świat, w którym nic nie jest takie łatwe, jak powinno być według pełnych nadziei opowieści, które sami sobie opowiadamy”. Sheila Heti, autorka How Should a Person Be?

„Przykuwająca uwagę i wstrząsająca”. Marie Claire

„Piękna wiwisekcja małżeństwa w kryzysie i współczesna Anna Karenina”. Glamour (UK)

Trzydziestosiedmioletnia Amerykanka Anna Benz wraz z mężem Brunonem – szwajcarskim bankierem – i trojgiem małych dzieci mieszka na pocztówkowym przedmieściu Zurychu. Prowadzi z pozoru wygodne, uporządkowane życie, ale wewnętrznie się rozpada, dryfując między niedostępnym emocjonalnie mężem a nowymi, ekscytującymi doświadczeniami. Kurs niemieckiego, jungowska analiza i przygody seksualne mają zrekompensować jej poczucie wykluczenia w obcym kraju i pobudzić uśpione od dawna zmysły, ale wkrótce sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli, a pożegnanie z dreszczykiem emocji staje się niełatwe. Anna odkrywa, że od pewnych decyzji nie ma już powrotu…

Kobieta na krawędzi
Numer ISBN

978-83-8110-710-5

Wymiary

123x195

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

336

Język

polski

dr8vorh

Podziel się opinią

Share
dr8vorh
dr8vorh

dr8vorh
dr8vorh
dr8vorh