Trwa ładowanie...
d3g9nzu
15-04-2010 00:00

Klasycy praw natury

książka
Oceń jako pierwszy:
d3g9nzu
Klasycy praw natury
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Myśl prawa natury, czy też myśl prawa naturalnego, należy do fundamentów całej myśli prawniczej. Wyraża i krzewi na różne sposoby przekonanie, że prawo powinno pozostawać w zgodności z moralnością. W interpretacjach świeckich chodzi o moralność świecką, zaś w interpretacjach religijnych o moralność religijną. Zgodność owa, wysnuwana z określonych koncepcji natury, powinna wspierać się na racjonalnej, obiektywnej i uniwersalnej sprawiedliwości, wykraczającej poza ograniczenia woluntarne, subiektywne i partykularne.

Książka zawiera ogólną charakterystykę doktryn kilkunastu myślicieli powszechnie zaliczanych do najwybitniejszych twórców doktryn prawa natury i kilku doktryn pochodzących od klasyków jakby "zbiorowych". Do tej ostatniej grupy Autor włącza myślicieli żyjących w tej samej epoce , przyjmujących podobne założenia dla swych doktryn, w zbliżony do siebie sposób określających istotę praw natury i wyznaczających im podobne funkcje.

Klasycy praw natury
Numer ISBN

978-83-227-2927-4

Wymiary

175x245

Gatunek

Ekonomia

Oprawa

6

Liczba stron

340

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g9nzu
d3g9nzu
d3g9nzu
d3g9nzu

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj