Trwa ładowanie...
d3i28m4

Kinga Rusin

East News
Źródło: East News, fot: Mateusz Jagielski

Kinga Rusin to polska dziennikarka i prezenterka, znana głównie z telewizji śniadaniowej i programów rozrywkowych. Wśród jej publikacji znalazła się książka o charakterze autobiograficznym oraz poradnik.

Kinga Rusin – kariera

Kinga Rusin pierwsze kroki na drodze do kariery telewizyjnej stawiała w Telewizji Polskiej jeszcze podczas studiów, początkowo pracowała jako tłumaczka, później została spikerką w gronie takich znanych postaci jak Jan Suzin, Krystyna Loska czy Bogumiła Wander. W 1994 roku Kinga Rusin została laureatką Wiktora, którego otrzymała w kategorii "Odkrycie telewizyjne roku".

Kinga Rusin pracowała również dla TVN, gdzie stała się rozpoznawalna jako prowadząca magazynu Dzień Dobry TVN. Uczestniczyła też w programie Taniec z gwiazdami – zwyciężyła czwartą edycję, tańcząc ze Stefano Terrazzino. Rusin znana jest również jako prowadząca innych programów TVN jak You Can Dance – Po prostu tańcz czy Agent – Gwiazdy.

Kinga Rusin – życie osobiste

Kinga Rusin w latach 1994–2006 była żoną dziennikarza Tomasza Lisa – wspólnie wyjechali na kilka lat do Stanów Zjednoczonych, gdzie Lis pracował jako korespondent TVP. Do Polski para wróciła w 1997 roku. Mają dwie córki, rozwiedli się w czerwcu 2006 roku.

Kinga Rusin zapoczątkowała własną linię kosmetyków ekologicznych "Pat&Rub".

Kinga Rusin opowiada o sobie

Kinga Rusin zdecydowała się na wydanie w 2010 roku książki "Co z tym życiem?" napisanej wspólnie z psycholog Małgorzatą Ohme. Publikacja ma charakter biograficzny, gromadzi rozmowy Rusin i Ohme dotyczące trudności i wyzwań życiowych. Prowadzony dialog przybiera formę psychoterapeutyczną, a Kinga Rusin dzieli się z czytelnikiem swoimi doświadczeniami.

Kinga Rusin jest też autorką poradnika "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik", w którym umieściła porady odnośnie zdrowej diety, ćwiczeń i stosowania kosmetyków.

d3i28m4

Podziel się opinią

2
6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i28m4
d3i28m4
d3i28m4