Trwa ładowanie...
de0is1x

Kinga Dębska

Kinga Dębska to reżyserka i pisarka, której film Moje córki krowy zrobił na jurorach i widzach ogromne wrażenie.

Kinga Dębska – kariera

Kinga Dębska urodziła się 1969 roku w Białymstoku. W 1996 roku ukończyła studia kutlturoznawcze na Wydziale Orientalistycznym na Uniwersytecie Warszawskim, w 2001 – Camerimage Film School w Toruniu, a w 2007 – reżyserię w Pradze.

Kinga Dębska jako reżyserka zadebiutowała w 2000 roku, tworząc film dokumentalny "Kocham Chrystusa". Pierwszym pełnometrażowym filmem Kingi Dębskiej był Hel (2009). Ten obraz przyniósł reżyserce dwie nagrody, w Koszalinie oraz we Wrześni.

Duży rozgłos przyniósł Kindze Dębskiej dramat "Moje córki krowy" (2015), w którym wystąpiła Agata Kulesza, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Film otrzymał liczne nagrody m.in. Złote Lwy na Filmowym Festiwalu w Gdyni i Orły przyznawane przez Polską Akademię Filmową.

Kinga Dębska – książka

Kinga Dębska na podstawie filmu "Moje córki krowy" napisała książkę o tym samym tytule w 2016 roku. Opowiada historię Marty i Kasi, dwóch sióstr, które muszą się do siebie zbliżyć po latach rozłąki. Moje córki krowy Kingi Dębskiej to próba rozliczenia się z osobistymi przeżyciami reżyserki.

Kinga Dębska – ciekawostki

Kinga Dębska
Data urodzenia

04.09.1969

Miejsce urodzenia

Białystok

Bibliografia
de0is1x

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de0is1x
de0is1x
de0is1x