Trwa ładowanie...
dfjrlqw
16-11-2015 00:00

Kim Dzong Il. Przemysł propagandy

książka
Oceń jako pierwszy:
dfjrlqw
Kim Dzong Il. Przemysł propagandy
Tytuł oryginalny

A Kim Jong-Il Production: The Extraordinary True Story of a Kidnapped Filmmaker, His Star Actress, and a Young Dictator's Rise to Power

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Prawdziwa historia pary gwiazd południowo-koreańskiego kina porwanych przez władze Korei Północnej. Rok 1978. Przyszły dyktator, Syn Wielkiego Przywódcy i jednocześnie szef Departamentu Propagandy i Agitacji, Kim Dzong-Il zleca porwanie reżysera filmowego Shin Sang-Ok i jego byłej żony, aktorki Choi Eun-Hee. Celem porwania jest zmuszenie Shina do pracy rzecz północno-koreańskiego przemysłu filmowego. Po pięciu latach więzienia, indoktrynacji, głodzenia i tortur oraz dwukrotnej próbie ucieczki Shin ulega sile perswazji aparatu Kim Dzong-Ila. Przez kolejne 3 lata Shin i Choi pozornie służą systemowi, planując jednocześnie spektakularną ucieczkę. Ten plan realizują dopiero w 1986 roku.

Fascynująca i momentami surrealistyczna opowieść o Korei Północnej w przełomowym momencie jej historii. Książka o narodzie, który odizolował się od całego świata i obłędzie jego przywódcy zniewolonego przez własne aspiracje.

Kim Dzong Il. Przemysł propagandy
Numer ISBN

978-83-7999-390-1

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura faktu,Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

400

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfjrlqw
dfjrlqw
dfjrlqw