Trwa ładowanie...
d4opcdz
23-07-2011 00:00

Kiedy znów przyjdzie Chrystus? Przekaz biblijny o końcu świata

książka
Oceń jako pierwszy:
d4opcdz
Kiedy znów przyjdzie Chrystus? Przekaz biblijny o końcu świata
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Wiele sekt twierdzi, że potrafi obliczyć czas nadejścia końca świata. Czy w oczekiwaniu na bliskie przyjście Jezusa żyli również jego uczniowie? Karl Jaros, wybitny orientalista i biblista, wyrusza tropem mitów i prawd, spekulacji i faktów teologicznych, aby pokazać, co tak naprawdę mówi na ten temat Biblia.

Dowodzi na podstawie tekstów Starego Testamentu i pokrewnych, że Nowy Testament nie zawiera błędnych przepowiedni ani nie dostarcza argumentów dla fałszywych obietnic zbawienia i siania obaw związanych z nadejściem końca świata. Wiara pierwszych uczniów Jezusa nie różniła się od wiary dzisiejszych chrześcijan – wraz z przyjściem Jezusa na świat rozpoczęła się epoka zbawienia; Jezus powróci, nikt jednak na ziemi nie wie, kiedy to nastąpi. Rozważania autora uzupełnione zostały ciekawym omówieniem tradycji eschatologicznej w islamie oraz słowniczkiem najważniejszych, związanych z tematem pojęć.

Kiedy znów przyjdzie Chrystus? Przekaz biblijny o końcu świata
Numer ISBN

978-83-7516-224-0

Wymiary

140x210

Gatunek

Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

178

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4opcdz
d4opcdz
d4opcdz
d4opcdz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj