Trwa ładowanie...
d2jn7tx

Keith Richards

Megafon.pl Materiały Prasowe
Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe

Keith Richards przyszedł na świat jako jedynak w rodzinie weterana wojennego, zatrudnionego jako pracownik jednej z fabryk. Jako nastolatek śpiewał w chórze, a jako członek The Rolling Stones nie udziela się zbyt dużo wokalnie.

Keith Richards – biografia

Keith Richards od wczesnych lat młodzieńczych fascynował się muzyką Chucka Berry'ego, sam tworząc głównie rocka, a grając na gitarze, perkusji oraz instrumentach klawiszowych. Lata 80. to okres solowej kariery Keitha Richardsa i dobrze przyjęte 3 albumy oraz grupa X-Pensive Winos. Na scenie Keith Richards towarzyszył Bobowi Dylanowi, wziął również udział w koncercie Live Aid (pierwsza edycja). Czwartego gitarzystę wszech czasów według prestiżowego magazynu ”Rolling Stone” można było zobaczyć również w filmach. Keith Richards wystąpił chociażby w ”Piratach z Karaibów: Na krańcu świata” oraz ”Piratach z Karaibów: Na nieznanych wodach”. W 2008 roku był twarzą marki Louis Vuitton.

Razem z członkami The Rolling Stones, Mickiem Jaggerem, Charliem Wattsem i Ronniem Woodem, Keith Richards wydał w 2012 roku książkę ”The Rolling Stones. 50 lat”, album upamiętniający kawał światowej historii muzyki. Rok wcześniej natomiast ukazała się interesująca autobiografia charyzmatycznego gitarzysty ”Życie”, która po raz kolejny sprawiło, że odżył konflikt z Mickiem.

Keith Richards – The Rolling Stones

Keith Richards poznał przypadkowo swojego sąsiada, Micka Jaggera w podstawówce, gdy obydwaj chłopcy mieli po 5 lat. Kolejne znaczące spotkanie nastąpiło dopiero w 1960 roku w pociągu. The Rolling Stones formalnie założył Brian Jones w 1962 roku, dając ogłoszenie w gazecie, że poszukuje muzyków. Członkowie zespołu z Keithem Richardsem zamieszkali wspólnie w Londynie. W 1963 roku decyzją menadżera grupy Keith usunął na kilkanaście lat ze swojego nazwiska literę ”s”, co miało dać lepszy efekt i ciekawiej wyglądać. 250 milionów sprzedanych płyt i pół wieku później The Rolling Stones zostało legendą muzyki na skalę światową. Keith Richards stworzył prawie cały repertuar muzyczny zespołu, dodatkowo został pionierem efektów gitarowych, pozytywnie wpływających na brzmienie piosenek. Grał mocne akordy (riffy) i używał kostki fuzz box.

Keith Richards – życie prywatne

Na początku kariery muzycznej Keith Richards żył jak prawdziwa gwiazda rocka. Słynął z wyjątkowo nieobyczajnego zachowania, brania narkotyków (był uzależniony od heroiny), całonocnego imprezowania, często trafiał również do aresztu. Jeśli prasa rozpisywała się o jego związkach, można było mieć pewność, że Keith Richards spotyka się z modelką. Było tak w przypadku Anity Pallenberg, dziewczyny pierwszego lidera Stonesów, Briana Jonesa, która zostawiła go dla Keitha, spędziła z nim 12 lat i urodziła gitarzyście trojkę dzieci. Od 1983 roku Keith Richards jest szczęśliwie żonaty z amerykańską modelką o norweskich korzeniach, o 13 lat od niego młodszą Patti Hansen, matką jego dwóch córek. W końcu więc tytuł największego przeboju ”(I Can't Get No) Satisfaction” przestał obowiązywać w przypadku Keitha Richardsa, przedstawiciela szołbiznesu, który osiągnął już wszystko.

Keith Richards
Data urodzenia

18.12.1943

Miejsce urodzenia

Dartford, Kent, Anglia

Bibliografia
d2jn7tx

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jn7tx
d2jn7tx
d2jn7tx