Trwa ładowanie...
d36ct5s

Kazimierz Szymeczko

"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Urodzony 11 czerwca 1965 roku w Rudzie Śląskiej. Od roku 1984 polonista w szkołach na terenie Rudy Śląskiej, Zabrza i Skoczowa. Od ponad 10 lat bibliotekarz. W latach 2002 - 2004 doradca metodyczny d.s. bibliotek szkolnych, który nie potrafił "czterem panom służyć".

Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Laureat międzynarodowego konkursu literackiego Uwierz w siłę wyobraźni. Autor Historii Polski w opowieściach, Pomolowanej historii i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.

Sam o swojej twórczości:

Najprościej mówiąc pierwszy tekst drukowany (O Wilku mowa... obronna) ukazał się w nr 1/96 "Guliwera". W tymże roku 1996 wymieniliśmy uściski dłoni z ówczesnym red. nacz. "Świerszczyka" Grzegorzem Kasdepke, co zaowocowało ukazaniem się Sposobu na Brudoluba nr 18/96. Potem przyszły (w miarę potrzeb, zobowiązań i wolnego czasu) kolejne gawędy - eseje dla "Guliwera" oraz bajki i opowiadania dla "Świerszczyka". W pewnym momencie straciłem rachubę w ilości tekstów rozproszonych po "Nowych Książkach", "Twoim Dziecku" innych czasopismach tudzież podręcznikach szkolnych. Zadawalam się stwierdzeniem, że napisałem około 200 tekstów (nie licząc murzyńskiej roboty przy reklamach radiowych).

d36ct5s

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36ct5s
d36ct5s
d36ct5s