Trwa ładowanie...
d4htlv7

Kazimiera Szczuka

Historyk literatury, krytyk literacki, działaczka ruchów kobiecych, feministka, członkini partii Zieloni 2004.

Pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN i wykłada gender studies w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest uważana za jedną z założycielek warszawskiej Manify 8 Marca. Jest członkinią partii Zieloni 2004. Napisała kilka książek, w tym Kopciuszek, Frankenstein i inne (2001) w której wywraca utarte przekonania, rozliczne stereotypy i niektóre przyzwyczajenia. Książka wydana w 2004roku - Milczenie owieczek - na temat prawa do aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej, porusza tematykę związaną z bieżącymi kontrowersjami społecznymi, ideologicznymi, etycznymi i osobistymi wielu czytelników, w tym problematykę związaną z trudnymi decyzjami życiowymi.

W marcu 2004 zadebiutowała w roli prowadzącej teleturniej wiedzy ogólnej „Najsłabsze ogniwo” w TVN. Od 12 listopada 2004 dodatkowo prowadzi program poświęcony książkom i literaturze „Wydanie II poprawione” w TVN24. Wcześniej występowała w TVP w magazynach kulturalnych „Dobre książki”, (od 30 kwietnia 2001 roku z Witoldem Beresiem i Tomaszem Łubieńskim) i „Pegaz”.

d4htlv7

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4htlv7
d4htlv7
d4htlv7