Trwa ładowanie...
d2mkc5g

Kay Scarpetta 13. Ślad

książka
Oceń jako pierwszy:
d2mkc5g
Kay Scarpetta 13. Ślad
Tytuł oryginalny

Trace

Rok wydania
Inne
Źródło: Inne

Kolejny thriller autorki znakomitych powieści sensacyjnych, których bohaterką jest doktor medycyny sądowej Kay Scarpetta.
Doktor Scarpetta powraca do Richmond, z którego musiała wyjechać 5 lat temu. Obecny główny specjalista od medycyny sądowej w Wirginii, dr Joel Marcus zwraca się do niej o pomoc w trudnej i delikatnej sprawie śmierci 14-letniej dziewczynki. Kay z niepokojem w sercu przekracza progi Biura Koronera i Laboratorium Wydziału Badań Sądowych; natychmiast orientuje się, że miejsce wygląda zupełnie inaczej, niż wtedy, gdy je opuszczała. Laboratorium nie jest tak sprawnie kierowane, jak za jej czasów. Panuje w nim chaos i brak profesjonalizmu.

Bohaterka pozbawiona jest pomocy swojego partnera Bentona Wesley i siostrzenicy Lucy. Oboje uwikłani w sprawę pozornie nie związaną z kłopotami Scarpetty, starają się namierzyć napastnika, który próbował zabić kochankę Lucy. Tymczasem Kay spędza długie godziny w prosektorium; zagadkowy mikroskopijny ślad, który znalazła w ciele zmarłej nastolatki i w zwłokach ofiary wypadku na budowie okazuje się niezwykle trudny do zidentyfikowania. Jedynie martwi znają przerażającą prawdę i to oni będę musieli „przemówić”... Wśród żywych najwięcej do powiedzenia w tej sprawie będzie miał zapewne Edgar Allan Pogue, były pracownik krematorium.

Kay Scarpetta 13. Ślad
Wymiary

145x225

Oprawa

1

Liczba stron

336

d2mkc5g

Podziel się opinią

Share
d2mkc5g
d2mkc5g
d2mkc5g
d2mkc5g