Trwa ładowanie...
d43tgpn

Kay Scarpetta 12. Śmiertelny koktajl

książka
Oceń jako pierwszy:
d43tgpn
Kay Scarpetta 12. Śmiertelny koktajl
Tytuł oryginalny

Blow Fly

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Kay Scarpetta jako prywatny konsultant sądowy angażuje się w sprawę, która ogromnie niepokoi jej kolegów z Luizjany. W podłym hotelu znaleziona zostaje martwa kobieta, ubrana do wyjścia, z kluczykami w dłoni. Historia jej zaników świadomości, jej gwałtownych wybuchów, kiedy znajduje się w stanie zamroczenia, nasuwa wiele pytań co do przyczyny śmierci. Scarpetta otrzymuje wiadomość, która mrozi jej krew w żyłach: Jean-Baptiste Chandonne – osławiony i podstępny Wilkołak – chce się z nią zobaczyć.

Z celi śmierci domaga się spotkania z doktor Scarpettą. Tylko jej zamierza wyjawić tajemnice, które chcą poznać władze.

Czy jego prośba wiąże się z jakiś sposób ze sprawą w Luizjanie? Doktor Kay musi zmierzyć się z czymś, co przewróci do góry nogami całe jej życie.

Śmiertelny koktajl przedstawia bohaterkę serii w wyjątkowy sposób. Czeka ją ogromne wyzwanie oraz silny szok związany z kochaną przed laty osobą. Po raz pierwszy autorka odkrywa jej bardziej kobiece i delikatne strony osobowości, choć nadal pozostaje ona w naszych oczach profesjonalistką. Książka podejmuje dramatyczne wątki z poprzednich powieści: miłosć do Wesleya Bentona, poczynaniami diabolicznego przestępcy, zwanego Wilkołakiem, szczególny związek lączący ją z Lucy, jej siostrzenicą. Teraz – pozbawiona swojej władzy i stanowiska – Scarpetta opuszcza Richmond, wraca na rodzinną Florydę, gdzie pracuje jako konsultant sądowy. Cały czas próbuje pokonać paraliżujący ją strach, który nie opuszcza pani patolog od chwili spotkania z Wilkołakiem.

Kay Scarpetta 12. Śmiertelny koktajl
Numer ISBN

83-7469-064-X

Wymiary

142x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

328

d43tgpn

Podziel się opinią

Share
d43tgpn
d43tgpn
d43tgpn
d43tgpn