Trwa ładowanie...
d1k7ogx

Katarzyna Pakosińska

AKPA
Źródło: AKPA

Katarzyna Pakosińska to kobieta wszechstronna: satyryczka, artystka kabaretowa, aktorka, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, felietonistka, autorka scenariuszy. Najbardziej znana ze swojej działalności kabaretowej z Kabaretem Moralnego Niepokoju, który współtworzyła. Wiosną 2012 na antenie TVN Style mogliśmy oglądać jej autorski program „Pakozetka”, w którym zadawała znanym mężczyznom niedyskretne pytania.

Jej wielką miłością jest Gruzja. Artystka, zakochana w tym kraju od lat, stworzyła serial "Tańcząc z Gruzją", w którym wystąpiła w roli narratorki i producentki. Jesienią, 7 listopada, nakładem wydawnictwa Pascal ukaże się też pierwsza książka Pakosińskiej o Gruzji „Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzinska”.

Katarzyna Pakosińska ma na koncie prowadzenie wielu imprez (w tym Festiwal Jedynki w Opolu, Galę Miss Polonia, Telekamery Teletygodnia, Róże Gali. Męska Rzecz TVN Turbo) i doświadczenie aktorskie (zagrała m.in. w "Niani" i "Hotelu 52"). Jej wizytówką jest piękny, szczery, bezpretensjonalny uśmiech, za który artystka została nawet nagrodzona Nagrodą Specjalną Jury na VIII Festiwalu Humoru w Gdańsku. Comedy Central wybrało ja Najzabawniejszą Postacią w Polsce 2011 roku. W tym roku została wyróżniona za swoją piękna polszczyznę i nominowana do Mistrza Mowy Polskiej 2012.

Artystka działa w Stowarzyszeniu K-40, bo jak sama mówi "to stowarzyszenie kobiet niezależnych, nieobliczalnych i przedsiębiorczych, które chcą i będą wpływać na życie publiczne - wszak Kopernik była kobietą". Wspiera również Kwiat Kobiecości – Ogólnopolską Organizacją na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy.

Pasje Pakosinskiej to podróże, muzyka i taniec. W 2011r. po kilku latach namawiania zgodziła się wreszcie wziąć udział w Tańcu z Gwiazdami, który przyniósł jej wiele radości.

d1k7ogx

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k7ogx
d1k7ogx
d1k7ogx