Trwa ładowanie...
d1t05es

Katarzyna Montgomery

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Katarzyna Montgomery ciężko się zatruła podczas wyjazdu służbowego do Afryki dla jednego z magazynów. Ślad choroby widzimy do dzisiaj. Kiedyś pasjonowała się windsurfingiem, obecnie aktywnie udziela się jako wolontariuszka w domu dziecka.

Katarzyna Montgomery – życiorys zawodowy

Katarzyna Montgomery studiowała filologię rosyjską w Moskwie. Przeszła zawodową ścieżkę od newsroomu do showbiznesu. Rozpoczynała karierę jako dziennikarka radiowa w Bydgoszczy, kolejno w dziale krajowym ”Gazety Wyborczej” (kwestie polityczne i społeczne) oraz w tygodniku ”Viva” na różnych stanowiskach, łącznie z redaktor naczelną. Kolejne były ”Dziennik Polska-Europa-Świat”, ”Zwierciadło”, a następnie telewizja. Katarzyna Montgomery dała się poznać widzom jako prowadząca polsatowskich hitów ”Mała Czarna” oraz ”The Story of My Life – Historia naszego życia”.

Katarzyna Montgomery miała męża, obywatela Rosji, media wiązały ją również z Hubertem Urbańskim czy Kubą Wojewódzkim.

Katarzyna Montgomery chora przez łyk wody

Gdy Katarzyna Montgomery pracowała jako reporterka, wyjechała służbowo do Sierra Leone. Tam poczęstowano ją wodą z odkręconej już wcześniej butelki, przez którą zaraziła się groźną chorobą. Dziennikarka o mało nie przypłaciła tego życiem i do dziś porusza się o drewnianej lasce (bezpośrednio po rehabilitacji chodziła o kulach). Przez ok. pół roku była sparaliżowana. Wirusem zaraził się wówczas także korespondent wojenny, Marcin Sudera, ale zniósł wszystko prawie bezobjawowo. Aktorka Małgorzata Foremniak obecna w tej podróży miała natomiast szczęście. Katarzyna Montgomery dostała wysokiej gorączki, z którą poradziły sobie leki podane w lokalnym szpitalu i wróciła do ojczyzny. Wirus poliopodobny został prawidłowo zdiagnozowany dopiero po pewnym czasie już w Polsce.

Katarzyna Montgomery – książki

Katarzyna Montgomery przeprowadziła słynny wywiad z Krystyną Jandą, który ukazał się na polskim rynku wydawniczym w maju 2016 roku nakładem Prószyński i S-ka Wydawnictwo. Inspirująca pozycja literacka znajduje się nie tylko na półkach fanów aktorskiej twórczości artystki teatralnej i filmowej, która miała zostać malarką.

Katarzyna Montgomery
Data urodzenia

26.07.1969

Bibliografia
d1t05es

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t05es
d1t05es
d1t05es