Trwa ładowanie...
d4qobhw

Katarzyna Leżeńska

Zdjęcie autora

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją pierwsza powieść Z całego serca napisała w 2004 roku wspólnie z Ewą Millies-Lacroix.

Kolejna książka Ależ Marianno! (2004) była jej powieściowym debiutem indywidualnym. Jej bohaterowie – dwoje ludzi po osobistych trzęsieniach ziemi, pożarach uczuć i innych kataklizmach – próbuje na nowo poukładać swoje życie. Gdy spotyka się „kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach”, bywa różnie. Takie spotkanie może okazać się jednak punktem zwrotnym w ich życiu, rozdrożem, na którym wreszcie dokonają właściwego wyboru.

W 2005 roku do księgarń trafiła Studnia życzeń. W tej powieści obecne są wątki podejmowane przez autorkę w jej wcześniejszych książkach: poszukiwanie autentyzmu przeżyć, trudna sztuka wychodzenia z kryzysów życiowych, skomplikowana dynamika relacji międzyludzkich. Odnajdujemy tu także charakterystyczną dla autorki empatię, wnikliwość psychologiczną i umiejętność kreowania postaci.

W kolejnych latach Katarzyna Leżeńska wydała Sądy i osądy (2006) oraz Kamień w sercu (2008), książkę, która jest poruszającą, choć niepozbawioną humoru opowieścią o spóźnionej miłości, o sile potrzebnej, by odeprzeć nieoczekiwane ciosy, a przede wszystkim o odwadze, by kochać.

d4qobhw

Podziel się opinią

Share
d4qobhw
d4qobhw
d4qobhw
d4qobhw