Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Katarzyna Kolenda-Zaleska

Katarzyna Kolenda-Zalesa jest prezesem Fundacji TVN Nie jesteś sam Facebook.com
Podziel się

Katarzyna Kolenda-Zaleska jest dziennikarką oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Funkcję przejęła po żonie założycielu stacji, Bożenie Walter. Publicystka ma na koncie niewielkie role w "Ciele" Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego i "Idealnym facecie dla mojej dziewczyny" drugiego z reżyserów.

Katarzyna Kolenda-Zaleska - życiorys

Qaqwqwrqw

Katarzyna Kolenda-Zaleska, urodzona w 1963 r., jest córką Zygmunta Kolendy, profesora nauk technicznych i opozycjonisty w okresie PRL-u. Mąż Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Grzegorz Zaleski, był montażystą Telewizji Polskiej (m.in.:"Wiadomości", "Panoramy" i "Kuriera"). Para wychowuje córkę Annę.

Katarzyna Kolenda-Zaleska za swą działalność dziennikarską otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Wśród nagród branżowych ma na koncie Wiktora i MediaTory. Została także wytypowana przez posłów na najlepszą dziennikarkę.

Katarzyna Kolenda-Zaleska - działalność

W przeszłości Katarzyna Kolenda-Zaleska publikowała na łamach
"Nowohuckiego Biuletynu Solidarności", "Gazety Krakowskiej" i "Czasu Krakowskiego". Dziś pisze felietony dla "Tygodnika Powszechnego", "Gazety Wyborczej" i "Przekroju".

Katarzyna Kolenda-Zaleska kojarzona jest jednak głównie z telewizją, gdzie opisywała przebieg pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski i na Ukrainę, jak również wielokrotnie relacjonowała obrady sejmu w "Wiadomościach" w TVP1.

Qaqwqwrqw

Od 2003 r. pracowała dla TVN24 oraz dla Faktów w TVN. Kilka lat później stała się twarzą programu "Fakty po Faktach". W tym programie Katarzyna Kolenda-Zaleska przeprowadziła wywiazd z detektywem Krzysztofem Rutkowskim, który właśnie rozwiązał słynną sprawę Katarzyny Waśniewskiej, dowodząc jej winy. Kolenda-Zaleska potraktowała swego gościa nieobiektywnie i w zbyt emocjonalny sposób - taką opinię wydała Rada Etyki Mediów.

Dziennikarka prowadziła także audycje radiowe w Tok FM, jednak zmuszona była odejść z powodu konkurencyjności stacji wobec TVN-u.

Katarzyna Kolenda-Zaleska jest autorką filmu dokumentalnego o Wisławie Szymborskiej - "Chwilami życie bywa znośne", za który otrzymała nagrodę Sicilia Madre Mediterranea. Tłem reportażu są
Sycylia i Limerick.

Katarzyna Kolenda-Zaleska - książki

Katarzyna Kolenda-Zaleska napisała książki o papieżach Janie Pawle II i Benedykcie XVI:

  • "Pielgrzymka 2002"
  • "Zrozumieć papieża"
  • "Rozmowy o encyklikach"
  • "Benedykt XVI – Pielgrzymka do Polski 2006"
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw