Trwa ładowanie...
d2ze0nr
20-05-2022 10:00

Karty kontrastowe malucha. (6+ mies.). Kapitan Nauka

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ze0nr
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Karty kontrastowe malucha (6+ mies.) to trzeci z serii kontrastowej zestaw zabaw stymulujących wzrok dzieci od 6. do 12. miesiąca życia. Zawiera 12 dużych, dwustronnych wielobarwnych kart łączących 6 kolorów: czarny, biały, czerwony, żółty, zielony i niebieski w kreatywnych zestawieniach. Do pakietu dołączony jest również poradnik dla opiekunów ze wskazówkami terapeutki widzenia i optometrystki, jak rozwija się wzrok w pierwszym roku życia dziecka, oraz pomysłami na twórcze zabawy z kartami, które można wykorzystywać na wiele sposobów, tak aby uczyć maluszka kształtów i kolorów, a także rozbudzać jego zainteresowanie światem.
Zabawy pobudzające wzrok, intelekt i mowę
Zestaw Karty kontrastowe malucha (6+ mies.) jest szczególnie polecany do zabaw z dziećmi w wieku 6–12 miesięcy, kiedy to maluchy potrafią rozpoznawać obiekty, patrząc na nie z różnych perspektyw oraz sprawnie chwytać karty i nimi manipulować. Na dużych kartach o wymiarach 16 x 16 cm znajdują się 24 ilustracje w zestawieniach składających się nawet z sześciu kolorów: białym, czarnym, czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim. Na rysunkach przedstawiono pełne szczegółów obiekty, gdyż to właśnie w tym okresie dzieci zaczynają interesować się detalami oraz różnymi kształtami i figurami geometrycznymi.
Karty kontrastowe mogą służyć jako wsparcie w ćwiczeniu wzroku malucha, nauce kolorów, kształtów i figur, a także nazywaniu obiektów oraz porównywaniu ich, rozwijając w ten sposób mowę oraz rozbudzając ciekawość świata.
Poradnik dla rodziców, opracowany przez Barbarę Pakułę, optometrystkę i terapeutkę widzenia, zawiera wskazówki, jak zmienia się postrzeganie dziecka, na co zwrócić szczególną uwagę w zabawach, oraz jak wykorzystać karty, by wspierały całościowy rozwój maluszka w pierwszym roku życia.
Karty kontrastowe maluszka to edukacyjna seria wspierająca rozwój dzieci już od pierwszych dni życia. Publikacje z tej serii zostały wyprodukowane w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.
Rozwój
spostrzeganie wzrokowe, poznawanie świata, rozwój mowy, koordynacja oko-ręka
Autorzy
Barbara Pakuła – optometrystka, kontaktolog, terapeutka widzenia. Pomaga dzieciom i dorosłym lepiej widzieć, dobierając okulary, soczewki kontaktowe oraz prowadząc terapię widzenia w zakresie m.in.: zeza, niedowidzenia, zaburzeń akomodacji, zaburzeń ruchów oczu oraz zaburzeń koordynacji wzrokowo-ruchowej. Autorka 12 książek oraz testu diagnostycznego Tyflotests. Prowadzi szkolenia dla specjalistów, nauczycieli oraz rodziców.
Agata Matraś – absolwentka historii sztuki na UW, ilustratorka i autorka książek dziecięcych, edukatorka muzealna, a także była bibliotekarka. Mama dwójki dzieci, wielbicielka roweru i zagorzała czytelniczka komiksów. Związana z Warszawą.
W serii również

Karty kontrastowe maluszka 0+ mies. (karty obrazkowe + poradnik)
Karty kontrastowe maluszka 3+ mies. (karty obrazkowe + poradnik)
A kuku! Kontrastowe obrazki (karty obrazkowe + poradnik)
A kuku! Kontrastowe wzory (karty obrazkowe + poradnik)
A kuku! Świat malucha (karty obrazkowe + poradnik)
A kuku! Świat zwierząt (karty obrazkowe + poradnik)

Zwierzęta w paski i łaty (karty obrazkowe + poradnik)

Zwierzęta czarne i białe (karty obrazkowe +

Karty kontrastowe malucha. (6+ mies.). Kapitan Nauka
Numer ISBN

978-83-67219-22-8

Wymiary

160x160

Liczba stron

12

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ze0nr
d2ze0nr
d2ze0nr
d2ze0nr