Trwa ładowanie...
d2qnh48

Karolina Korwin-Piotrowska

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Karolina Korwin-Piotrowska przepytywała Romana Polańskiego oraz Donalda Tuska. Dziennikarka jest Koziorożcem, ma 170 centymetrów wzrostu i słynie z wyjątkowo ciętego języka i złośliwości. Karolina Korwin-Piotrowska zbiera lajki oraz followersów, ale czy to nie stało się najważniejsze w rodzimym szołbiznesie?

Karolina Korwin-Piotrowska – życiorys dziennikarki

Karolina Korwin-Piotrowska pochodzi z rodziny dziennikarza Polskiego Radia, Jana Piotrowskiego. Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę dziennikarską Karolina Korwin-Piotrowska rozpoczęła w wieku 22 lat w Radiu Kolor, następnie związała się zawodowo z Radiem Zet. Miała szczęście przeprowadzać wywiady m.in. z Sophią Loren czy Stevenem Spielbergiem. W ”Klubie Radia Zet” u Karoliny Korwin-Piotrowskiej zagościli również Janusz Gajos, Edyta Górniak, Grzegorz Ciechowski.

W międzyczasie Karolina Korwin-Piotrowska pracowała dla TVP1, relacjonując najważniejsze wydarzenia w branży filmowej z Gdyni, Torunia, Cannes, Wenecji i rozmawiając z największymi gwiazdami, pokroju Harrisona Forda. Karolina Korwin-Piotrowska była również dziennikarką kanału E! Entertainment, Radia PiN, a także TVN Style. Najbardziej znane programy telewizyjne z Karoliną Korwin-Piotrowską to ”Magiel towarzyski”, ”Top Model. Zostań modelką”, ”Na językach” Agnieszki Szulim.

Karolina Korwin-Piotrowska – kariera w prasie i internecie

Od 1997 roku Karolina Korwin-Piotrowska publikuje w prasie. Na początku były kobiece czasopisma ”Cosmopolitan” oraz ”Pani” i kolumny filmowe, następnie szersza tematyka i wyższe stanowiska w ”Gali”, ”Urodzie”, ”Marie Claire”, ”Sukcesie”, ”Dzienniku Polska”, ”Party”, ”Wprost”, ”Grazii”. Karolina Korwin-Piotrowska interesowała się gwiazdami i artystami, z czym związana była jej działalność zawodowa. Tworzyła dla internetowych portali rozrywkowych, gdzie pracowała również jako redaktorka naczelna. Karolina Korwin-Piotrowska miała okazję przeprowadzać wywiady z Kevinem Spacey oraz Hanką Bielicką.

Karolina Korwin-Piotrowska – filmografia i bibliografia

Karolina Korwin-Piotrowska pojawiła się także w kilku filmach i serialach. Dziennikarkę można było zobaczyć na ekranie chociażby w ”Ciemnej stronie Wenus”, ”Niani”, ”Szkole uwodzenia Czesława M.” czy też ”Drugiej szansie” (w trzech odcinkach).

Karolina Korwin-Piotrowska ocenia dokonania gwiazd szołbiznesu, nie tylko rodzimego, tropi sensację i skandale wśród sław i raportuje o tym czytelnikom swoich felietonów. Zazwyczaj niezwykle krytycznie wypowiada się o stanie polskiego artystycznego światka, nie szczędząc ostrych słów i ironicznego tonu. Stan naszych mediów dokumentują chociażby książki Karoliny Korwin-Piotrowskiej: ”Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu” (The Facto Wydawnictwo) i ”Ćwiartka raz” (Prószyński i S-ka Wydawnictwo). Autorka atakuje celebrycką pustkę i zadęcie czy wręcz bufonowatość. Kolejne były ”Krótka książka o miłości” do filmów oraz ”Sława”, skłaniająca do refleksji o współczesnych medialnych bohaterach i wartościach, którym hołdują.

d2qnh48

Podziel się opinią

7
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnh48
d2qnh48
d2qnh48