Trwa ładowanie...
d4bq36w

Karol Bunsch

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagielońskim. Zajmował się tłumaczeniami z literatury angielskiej i niemieckiej. Przez wiele lat pracował jako adwokat, piastował także stanowisko krakowskiego rajcy.

Rozpoczął pisać w okresie okupacji, a zadebiutował w 1945 roku, powieścią Dzikowy skarb. Powieść z czasów Mieszka. Książka przyniosła mu wielka sławę i uznanie czytelników. Był to także pierwszy tom ze sławnego cyklu Powieści piastowskie. Następną z cyklu piastowskiego była powieść Ojciec i syn z 1946, opowiadająca historię Bolesława Chrobrego. Cały cykl rozrósł się do kilkunastu powieści, które składają się na kilkaset lat historii państwa Polskiego.

Drugim bardzo znanym cyklem, jest trylogia starożytna o Aleksandrze Macedońskim, na która składają się: Olimpias (1955), Parmenion (1967) i Aleksander (1967).

Odbiorcami jego książek jest bardzo często młodzież, choć to nie efekt zamierzony, jednak awanturnicze motywy, podróże i przygody, zjednują pisarzowi wielu czytelników wśród młodych ludzi.

d4bq36w

Podziel się opinią

Share
d4bq36w
d4bq36w
d4bq36w
d4bq36w