Trwa ładowanie...
d2rgwdz
22-08-2011 00:00

Karawana kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnej

książka
Oceń jako pierwszy:
d2rgwdz
Karawana kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnej
Tytuł oryginalny

De Criseskaravaan

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Nigdy wcześniej nie istniało tak wiele instytucji niosących pomoc. Karawana organizacji humanitarnych wraz z podążającymi ich śladem gwiazdami muzyki pop, aktorami, politykami i dziennikarzami sunie po planecie, przesuwając się od obszaru dotkniętego kryzysem do strefy wojennej, od przepełnionych obozów dla uchodźców, wzdłuż punktów dystrybucji żywności na obszarach dotkniętych głodem, do zbombardowanych wiosek i domów dziecka dla sierot wojennych.

Niesienie pomocy stało się przemysłem, w którym obraca się miliardami, walczy o jak największy udział w rynku i robi wszystko, by uprzedzić konkurentów. A pomocy udziela się, nawet jeśli pieniądze i towary zasilają kasy wojenne walczących stron. Czy więc organizacje humanitarne mogą twierdzić, że są neutralne? Czy powinny pomagać, jeśli pomoc dociera tylko do najwyżej postawionych, ginie w sidłach korupcji albo przedłuża walki? Co jest na dłuższą metę bardziej okrutne – pomagać czy pozwolić krajowi się wykrwawić albo samemu stanąć na nogi? Kiedy zasady humanitarne przestają być etyczne?

Karawana kryzysu to trafna, a jednocześnie szokująca analiza działalności międzynarodowej pomocy humanitarnej. Od Półwyspu Bałkańskiego po Darfur, od Somalii po Afganistan.

Karawana kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnej
Numer ISBN

978-83-7536-279-4

Wymiary

125x205

Gatunek

Literatura faktu,Polityka

Oprawa

3

Liczba stron

296

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rgwdz
d2rgwdz
d2rgwdz