Trwa ładowanie...
dy8ct2o
targi
23-04-2010 13:24

Kapuściński po chińsku?

dy8ct2o
dy8ct2o

21 lipca rozpoczęły się Targi Książki w Hong Kongu.* Odwiedzane są corocznie przez prawie pół miliona osób. Tegoroczna edycja jest dla polskich wydawców bardzo ważna, ponieważ *po raz pierwszy prezentowane są na niej publikacje polskich wydawnictw.

W tym roku dzięki Andrzejowi Pieczonce, konsulowi ds. handlowych na obszar Hong Kong i Makao, Polska po raz pierwszy zaistniała wśród wydawców z Chin, Hong Kongu, Makao, Malezji, Singapuru, Taiwanu, Tajlandii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Publikacje prezentowane przez jedyne stoisko z Europy Wschodniej pochodzą z wydawnictw: Rosikon Press, Biały Kruk, Atena, Bosz, PWN, Arkady oraz Pallmblat.

Wśród polskich publikacji, cieszących się największym zainteresowaniem, dominują książki o Polsce, sztuce i o tematyce religijnej. Dużym zainteresowaniem cieszą się, nieznane wcześniej w Chinach, książki Ryszarda Kapuścińskiego. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości ukażą się one po chińsku.

Targi, dotychczas zdominowane przez Chińczyków, coraz bardziej otwierają się na wystawców zagranicznych.

Impreza potrwa do 26 lipca.

dy8ct2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy8ct2o

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj