Trwa ładowanie...
dbvjw0k
01-08-2012 00:00

Kamyk na szańcu. Gawęda o druhu Aleksandrze Kamińskim w stulecie urodzin

książka
Oceń jako pierwszy:
dbvjw0k
Kamyk na szańcu. Gawęda o druhu Aleksandrze Kamińskim w stulecie urodzin
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Kamyk na szańcu to opowieść o życiu Aleksandra Kamińskiego, autora Kamieni na szaniec. Rodzina druha "Kamyka" udostępniła autorce rewelacyjne materiały: młodzieńczy pamiętnik, listy do matki, pamiętnik wojenny córki. Poznacie czas i miejsce powstania Kamieni na szaniec i niezwykły list, jaki druh Kamiński napisał do Barbary Wachowicz o swej pracy nad tą najsłynniejszą książką czasu okupacji.

Prześledzicie losy "Kamyka" od pierwszych kroków harcerskich na Ukrainie, poprzez młodość, pełną harcerskich działań i przygód, pracę w harcerskiej szkole w Górkach Wielkich, wielką epopeję wojny, gdy "Kamyk" był komendantem Małego Sabotażu i redaktorem naczelnym największego pisma podziemnej Europy - "Biuletynu Informacyjnego". Będziecie mu towarzyszyć podczas Powstania Warszawskiego i w trudnych latach po wojnie, gdy uniemożliwiono mu pracę w harcerstwie.

Poznacie dzieje narodzin dalszego ciągu Kamieni - książki Zośka i Parasol, setki listów "Kamyka" do przyjaciół, pamiętniki podróży do Francji, Jugosławii, Moskwy, dzieje jego pedagogicznej i harcerskiej służby, aż po dzień pożegnania, gdy składaliście mu przysięgę - A my, kochany nasz Kamyku, obiecujemy Ci, że iść będziemy trudną polską drogą - całym życiem! Biografia Kamyka zawiera kilkaset rewelacyjnych zdjęć, w tym wiele nieznanych. Wystawa Barbary Wachowicz Kamyk na szańcu, opowieść o Druhu Aleksandrze Kamińskim i jego Bohaterach - Harcerzach Szarych Szeregów, odbywa triumfalną wędrówkę po Polsce. Następne tomy Wiernej rzeki harcerstwa: Rudy, Alek, Zośka - bohaterowie Kamieni na szaniec, To Zośki wiara - o żołnierzach-harcerzach batalionów powstańczych i o tych, którzy dziś nadal pełnią Służbę w Harcerstwie-Braterstwie.

Kamyk na szańcu. Gawęda o druhu Aleksandrze Kamińskim w stulecie urodzin
Numer ISBN

978-83-7399-522-2

Wymiary

160x210

Gatunek

Powieści i opowiadania,Biografie i autobiografie

Oprawa

6

Liczba stron

632

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbvjw0k
dbvjw0k
dbvjw0k