Trwa ładowanie...
d3m18qj
28-07-2020 10:00

Kamila i Konie. Mistrzowie. Tom 2

książka
Oceń jako pierwszy:
d3m18qj
Kamila i Konie. Mistrzowie. Tom 2
Tytuł oryginalny

Camomille et les chevaux (vol. 4-6), t. 4 – Les Champions; t. 5 – Une superbe balade; t. 6 – Vif comme i’eclair

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wesoła i ciekawa opowieść dla dzieci oraz dorosłych o tym, jak wspaniały jest świat, kiedy ma się zwierzęcych przyjaciół!

Kamila i jej młodsza siostra Anais uwielbiają jazdę konną. Spędzają mnóstwo czasu w klubie jeździeckim „Cztery Podkowy”, gdzie przeżywają jedną zabawną przygodę po drugiej. Uczą się też opiekować zwierzętami, a ich ulubieńcy – inteligentny koń Ocean i humorzasty kucyk Pompon – stają się przyjaciółmi dziewczynek. W klubie mieszkają jednak nie tylko wierzchowce: są też rozrabiające młode muły, szalony osioł, lubiąca spacery owca, waleczna mysz czy ospały bernardyn. Cała menażeria, dzięki której nie sposób się nudzić! Kiedy zbliżają się konkursy hipiczne, zawodnicy i ich rumaki mocno trenują, natomiast w wolnych chwilach specjalistka od koni wyjaśnia dzieciom tajemnice historii i hodowli zwierząt z czterema kopytami. Każda część serii wzbogacona jest stronami opisującymi ciekawostki o zawodach jeździeckich oraz porady dla dzieci chcących rysować komiksy.

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod kobiecym pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”, „Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki” przez „Małą Syrenkę” po „W.I.T.C.H.”.

Kamila i Konie. Mistrzowie. Tom 2
Numer ISBN

978-83-281-9755-8

Wymiary

167x255

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

144

Język

polski

d3m18qj

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m18qj
d3m18qj
d3m18qj
d3m18qj