Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

''Kamień i sól'' - oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że Twój puls przyśpieszy

"Kamień i sól" to drugi (I część to Ogień i woda) tom serii poświęconej 17-letniej Telli, która kładzie na szali swoje życie, by uratować brata. Brutalna rzeczywistość, w jakiej się znalazła, powoduje, że ze zwykłej, skoncentrowanej na sobie nastolatki, której świat kręcił się wokół koleżanek, mody i drobnych przyjemności, przemienia się w wojowniczkę – silną i zdeterminowaną, jednakże mimo okropnych okoliczności potrafiącą zachować wrażliwość i moralność.

Share
''Kamień i sól'' - oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że Twój puls przyśpieszy
Źródło:
d12uaer

* "Kamień i sól" to drugi (I część to Ogień i woda)
tom serii poświęconej 17-letniej Telli, która kładzie na szali swoje życie, by uratować brata. Brutalna rzeczywistość, w jakiej się znalazła, powoduje, że ze zwykłej, skoncentrowanej na sobie nastolatki, której świat kręcił się wokół koleżanek, mody i drobnych przyjemności, przemienia się w wojowniczkę – silną i zdeterminowaną, jednakże mimo okropnych okoliczności potrafiącą zachować wrażliwość i moralność.
*

Akcja trzyma w napięciu, brutalność wyścigu ukazana jest w sposób realistyczny, a jednocześnie wyważony. Wartka narracja i umiejętnie budowane napięcie sprawiają, że po przeczytaniu książki czytelnik wciąż będzie miał przyśpieszony puls. Na usta ciśnie się tylko jedno pytanie: kto pierwszy przekroczy linię mety?

d12uaer

Seria Ogień i woda odniosła duży sukces w Stanach Zjednoczonych. Została nominowana do ścisłego finału 2015 YALSA Teens’ Top 10, a prawa do niej sprzedano do 14 krajów. I tom w Polsce osiągnął ogromny sukces, o którym świadczą liczne i entuzjastyczne recenzje oraz niecierpliwe oczekiwanie przez czytelników na tom drugi. Co ciekawe, Kamień I sól to na dziś finalny tom serii, jednak zakończenie książki zostało zbudowane przez autorkę w taki sposób, że kontynuacja przygód Telli jest jak najbardziej możliwa. Zapewne wkrótce się o tym przekonamy.

O książce:

Wyścig dobiega końca. Tella ma coraz mniej czasu i jeszcze mniej sił. Na początku było stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć. Jak daleko się posunie, by przeżyć i wygrać?

Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę
i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu. Jeśli zwycięży, otrzyma nagrodę, której rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Wyprawa jest mordercza, a zegar tyka.

Tella już wie, że nie może ufać nikomu, może liczyć tylko na swoją pandorę Madoxa – małego lisa o niezwykłej mocy. Ale czy może ufać Guyowi, który raz jej pomaga, a raz unika? Czy miłość do niego pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną klęski?

d12uaer

Podziel się opinią

Share
d12uaer
d12uaer