Trwa ładowanie...
d3eiax4
04-05-2015 00:00

Już czas

książka
Oceń jako pierwszy:
d3eiax4
Już czas
Tytuł oryginalny

Leaving Time

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Już czas to kolejna powieść amerykańskiej pisarki, autorki wielu bestsellerów – Jodi Picoult. Prozatorka znana w Polsce głównie dzięki książce Bez mojej zgody (zekranizowanej w roku 2009), po raz kolejny przenosi nas do świata skomplikowanych i zagmatwanych relacji międzyludzkich. Już czas to wyjątkowa powieść obyczajowa, doskonale wpasowująca się w dotychczasowy dorobek Jodi Picoult. Tytuł ten w szczególności powinien przypaść do gustu żeńskiej części czytelników.


Od ponad dziesięciu lat Jenny Metcalf nie może przestać myśleć o swojej matce, Alice, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jenny nie chce uwierzyć, że została porzucona, więc uparcie tropi matkę w Internecie i przegląda jej stare pamiętniki. Alice była badaczką słoni i pisała głównie o nich, ale Jenny ma nadzieję, że zapiski kryją wskazówki co do miejsca pobytu matki.

Niestrudzona w poszukiwaniach, zyskuje dwoje nieoczekiwanych sprzymierzeńców. Pierwszym jest Serenity Jones, jasnowidzka, która wsławiła się odnajdywaniem zaginionych osób – a następnie zwątpiła w swój dar. Drugi to Virgil Stanhope, zgryźliwy prywatny detektyw, który niegdyś prowadził sprawę zaginięcia Alice oraz dziwnej, być może powiązanej z nim śmierci jednego z jej współpracowników. I gdy wspólnymi siłami dążą do odkrycia prawdy, uświadamiają sobie, że zadając trudne pytania, staną w obliczu jeszcze trudniejszych odpowiedzi.
Czy więź łącząca matkę i córkę może być silniejsza niż śmierć? Czy świat, który poznajemy za pomocą zmysłów, to jedyna rzeczywistość, jakiej możemy doświadczyć?

(video|https://www.youtube.com/watch?v=hj0vbpH6sTU|445|250)

Już czas
Numer ISBN

978-83-7961-050-1

Wymiary

125x195

Gatunek

Obyczajowe,Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

512

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eiax4
d3eiax4
d3eiax4