Trwa ładowanie...
d48xx15

Justyna Marciniak

Justyna Marcinak od dziecka trenuje karate, a w swojej książkę przekazuje garść praktycznych porad małym pasjonatom sportu i ich rodzicom Facebook.com

Justynę Marciniak przed wielu laty na trening karate przyprowadziła starsza siostra, czym otworzyła jej drogę do sportowej kariery. Teraz wielokrotna mistrzyni świata sama prowadzi utalentowane dzieci po złoto.

Justyna Marciniak – karate jako droga życiowa

Justyna Marciniak jest siedmiokrotną mistrzynią świata i dziesięciokrotną mistrzynią Europy w karate oraz zdobywczynią niemal 30 złotych medali na mistrzostwach Polski. Od 10 lat należy do narodowej reprezentacji karateczek razem z Anną Lewandowską, Małgorzatą Zabrocką i Marią Deptą. Swoją karierę sportową zaczynała jako zawodniczka Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Od sześciu lat nieprzerwanie zajmuje pozycję liderki. Zdobyła wszystkie możliwe tytuły, startując w różnych konkurencjach karate – kata, kumite i fuku-go. Obecnie pracuje jako trenerka kadry narodowej juniorów i pełni funkcję wiceprezes powstałej w 2017 roku Fundacji "Zmieniamy życie", która wspiera dzieci w rozwoju sportowych pasji. Zajmuje się też treningami personalnymi, fitnessem i zdrowym odżywianiem. Od 2011 roku prowadzi bloga "Just be fit", gdzie prezentuje zestawy ćwiczeń, instruktaże, przepisy i porady dietetyczne. Jest też ambasadorką wielu akcji społecznych i uczestniczką prosportowych kampanii reklamowych. Justyna Marciniak to postać rozpoznawalna w swoim regionie – zdobyła tytuł "Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca województwa lubelskiego w roku 2016".

Justyna Marciniak – książka o karate dla dzieci (i nie tylko)

W 2016 roku Justyna Marciniak wydała ilustrowaną książeczkę "Karate nie tylko dla dzieci", która jest częścią serii wydawnictwa VF Books o japońskich sztukach walki przygotowanej z inicjatywy grafika Jarka Kajdany. To pierwsza taka publikacja edukacyjna o karate w Polsce. Opowiada historię Juny – ośmiolatki wkraczającej w świat fascynującego dalekowschodniego sportu. Dziewczynka uczy się rozpoznawać zarówno swoje mocne strony, jak i słabości, przyjmować porażki i wyciągać z nich wnioski, a także wytrwale dążyć do spełniania marzeń. Dzięki karate nawiązuje przyjaźnie i odkrywa sens sportowej rywalizacji. Książka Justyny Marciniak jest przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych czytelników, ale mogą z niej czerpać także dorośli, którzy dzięki lekturze razem ze swoimi dziećmi poznają sedno filozofii sztuki walki, etykietę "dojo kun" i rolę głębokiego porozumienia ucznia i mistrza w trenowaniu karate.

d48xx15
Justyna Marciniak
Bibliografia

Podziel się opinią

Share
d48xx15
d48xx15
d48xx15
d48xx15