Trwa ładowanie...
d40siao

Judith Merkle Riley

Jest profesorem nauk politycznych w Claremont McKenna w Kalifornii. Od dawna fascynuje ją historia, zwłaszcza zaś epoka średniowiecza. Owocem tej pasji stała się pierwsza jej książka, Księga Małgorzaty (A Vision of Light), 1989) - dzieje Małgorzaty z Achbury, kobiety o nieprzeciętnym umyśle przerastającym jej czasy. Książka przypadła do gustu miłośnikom powieści nie tylko historycznych, ale i obyczajowych, podobnie stało się z następną, opublikowaną rok później i będącą kontynuacją losów Małgorzaty - W poszukiwaniu Szmaragdowego Lwa (In Pursuit of the Green Lion). Obydwie zdobyły w plebiscycie czytelniczym tytuł książki miesiąca. Czara wyroczni cieszyła się nie mniejszym powodzeniem, podobnie jak Ogród węża (1996) i Water Devil (Wodny diabeł).
Autorka do każdej książki solidnie się przygotowuje, przeprowadzając obszerne studia nad epoką. Spod jej pióra wychodzi barwny, realistyczny obraz mininych czasów, tętniący życiem, pełen szczegółów obyczajowych, których nigdzie ibdziej się nie znajdzie. Jej bohaterowie to postaci zarówno historyczne, jak i fikcyjne, zawsze z temperamentem, pełnokrwiste, a wartka narracja przykuwa uwagę od pierwszej strony.

d40siao

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40siao
d40siao
d40siao
d40siao

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj