John Powell
John Powell był amerykańskim jezuitą, uniwersyteckim wykładowcą oraz pisarzem.
John Powell – życiorys
John Powell przyszedł na świat 22 września 1925 roku w Chicago, natomiast zmarł 24 września 2009 w Clarkston w stanie Michigan. W roku 1943 ukończył prywatne kolegium o nazwie Loyola Academy. W tym samym roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego w Milford w stanie Ohio, aby po czterech latach rozpocząć trzyletni kurs filozofii na West Baden College oraz studia licencjackie na katolickim Uniwersytecie Loyola w Chicago. Po otrzymaniu wyższego wykształcenia John Powell rozpoczął pracę na Uniwersytecie Loyola, a w roku 1956 został wyświęcony na kapłana.
John Powell większość swojego życia pracował w rozmaitych jednostkach naukowych – West Baden University (1961-1965), Bellarmine School of Theology of Loyola University (1965-1968) oraz Loyola University (1968-2001), gdzie został profesorem teologii i psychologii.
John Powell był orędownikiem idei humanizmu religijnego, napisał wiele książek o związkach między psychologią i teologią. Organizował również rekolekcje duchowe i prowadził poradnie.
John Powell – publikacje
Pierwszą wydaną w Polsce książką Johna Powella jest "Miłość bez warunków" (1993). Publikacja skupia się na uczuciu bezwarunkowej miłości, którym Bóg obdarza każdego człowieka.
Następnie w roku 1995 opublikowano "W poszukiwaniu siebie", książkę w której autor pomaga czytelnikowi pokonać bariery, które powstrzymują go przed byciem szczęśliwym.
Wydany w 2003 roku "Dlaczego boję się kochać?" to poradnik dla ludzi, którzy chcą bliżej poznać siebie, swoich bliskich oraz odnaleźć sens życia.
Kolejną książką John Powella jest "Twoje szczęście jest w tobie" z 2009 roku. Autor przybliża czytelnikowi dziesięć zadań, ćwiczeń oraz błogosławieństw, pozwalające odnaleźć klucz do wewnętrznego spokoju oraz szczęścia.
Ostatnia książka Johna Powella "Jak kochać i być kochanym" została wydana w 2010 roku. Jezuita podejmuje w niej próbę rozwiązania tajemnic miłości, jednocześnie opisując najważniejsze idee etyki chrześcijańskiej.
Bibliografia |
Podziel się opinią
Komentarze