WP
WP

John le Carré

Pracownik tajnych służb, dyplomata, ilustrator książek dla dzieci.

W wieku 16 lat zdobywa pierwszą nagrodę literacką za ... wiersz. Studiuje w Bernie. W 1950 roku wstępuje do wojska i otrzymuje przydział do służb specjalnych. Po krótkiej służbie w Austrii kontynuuje studia w Oksfordzie. Wykłada w Eton język niemiecki, ale potem wraca do wywiadu - jest agentem MI-5 i MI-6. Od 1961 pracuje w brytyjskiej ambasadzie w Bonn, potem w Hamburgu.

Po sukcesie Ze śmiertelnego zimna zostaje zawodowym pisarzem i od ponad 30 lat nie opuszcza list bestsellerów. Bez wątpienia jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, klasyk oryginalnej powieści szpiegowskiej łączącej sensacyjną intrygę z walorami literackimi.

WP

Stworzył własny, niepowtarzalny styl prozy literackiej o sensacyjnej intrydze szpiegowskiej. Jego książki są chętnie przenoszone na ekran.

Rozległa wiedza o działalności wywiadów w okresie zimnej wojny oraz dogłębna znajomość ludzkiej psychiki, a równocześnie wybitne zdolności literackie i oryginalny styl zapewniły pisarzowi stałe miejsce w gronie najpopularniejszych współczesnych twórców.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP