Joanna Keszka
Joanna Keszka powtarza, że "kobiety mają prawo dobrze bawić się w łóżku, zarówno z mężczyzną, jak i solo". Obala stereotypy na temat wibratorów i innych zabawek erotycznych. Udziela porad, stawiając sobie za cel uświadamianie pań, że zainteresowanie własną cielesnością nie powinno wywoływać wstydu.
Joanna Keszka – kim jest?
Joanna Keszka to absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo działa w dwóch branżach: dziennikarskiej i marketingowej. Zaczynała od publikowania artykułów w prasie kobiecej ("Cosmopolitan", "Filipinka", "Claudia"), zajmowała też stanowisko redaktor naczelnej magazynu "Nicole". Uchodzi za ekspertkę od odkrywania tajemnic kobiecego ciała. W 2010 roku założyła pierwszy w Polsce ekskluzywny sklep z gadżetami erotycznymi przeznaczonymi dla pań – LoveStore Barbarella. Stworzyła również magazyn Barbarella.pl – miejsce w sieci łączące czytelniczki, które chcą cieszyć się swoją seksualnością i rozmawiać o niej. Prowadzi poradnictwo, dzieli się swoimi pomysłami na zmysłowe zabawy w łóżku, organizuje warsztaty, spotkania i feministyczne akcje społeczne. Zachęca kobiety do pracy nad sobą i swoim życiem intymnym za pośrednictwem filmów instruktażowych zamieszczanych w serwisie Youtube. Na kanale Planete+ prowadzi program "Szkoła seksu Joanny Keszka". W każdym odcinku biorą udział wyłonione podczas castingów pary, które zostają obdarowane garścią wskazówek na temat pożycia, a następnie otrzymują "zadania domowe". Po ich wykonaniu opowiadają o nowych doświadczeniach i o tym, jak wpłynęły one na satysfakcję z seksu. Nie bez powodu więc Keszka nazywa siebie "pisarką scenariuszy erotycznych".
Joanna Keszka – książka "Grzeczna to już byłam"
Debiutancka książka Joanny Keszki, napisana luźnym, lekkim stylem i bez cienia pruderii, ukazała się nakładem Wydawnictwa Pascal w 2014 roku. Pod kontrowersyjnym tytułem "Grzeczna to ja już byłam" kryje się wiele odważnych przemyśleń, rzeczowych porad, a także pytań, które mają prowadzić czytelniczki do odkrycia własnych pragnień, zwykle przesłanianych przez wstyd, a także poczucie winy i obowiązku. Autorka wyjaśnia, dlaczego tak wiele kobiet nie lubi uprawiać seksu i nie odczuwa potrzeby zaspokojenia erotycznego. Podkreśla rolę szczerych rozmów z partnerem w budowaniu satysfakcjonującej relacji i omawia rekwizyty, których według niej nie powinno zabraknąć w żadnej sypialni. Starając się wyprowadzić seks ze sfery tabu, skupia się na przyjemnościach, jakie można z niego czerpać. Nie znaczy to jednak, że ucieka od tematów trudnych. Sporo miejsca poświęca w swojej książce traumie związanej z przemocą seksualną, która wcale nie musi przybierać skrajnej formy (gwałtu). O wiele częściej polega na powszechnie akceptowanym wywieraniu presji w kontaktach intymnych. Joanna Keszka zachęca, by czytelniczki, które znajdą w jej książce inspirację, podsunęły lekturę także partnerowi, bo zmiany przyzwyczajeń seksualnych są możliwe tylko przy zaangażowaniu obydwu osób w związku.
Bibliografia |
Podziel się opinią
Komentarze