Trwa ładowanie...

Były mąż J.K. Rowling nie przyznaje się do bicia żony. "Tylko ją spoliczkowałem"

J.K. Rowling znalazła się w ogniu krytyki, gdy po raz kolejny odniosła się krytycznie do zjawiska transseksualizmu. Swoją postawę wytłumaczyła w długim eseju, do którego w kuriozalny sposób odniósł się były mąż pisarki.

Były mąż J.K. Rowling nie przyznaje się do bicia żony. "Tylko ją spoliczkowałem"Źródło: Getty Images
dji5jv9
dji5jv9

Rowling swoim esejem próbowała ugasić pożar, który wywołał jej wpis na Twitterze. Najpierw udostępniła link do artykułu, nawołującego do wspierania w okresie epidemii koronawirusa "osób, które miesiączkują". To określenie nie spodobało się pisarce. "Ludzi, którzy miesiączkują? Jestem przekonana, że niegdyś istniała nazwa dla takich osób. Czy ktoś mi ją podpowie?" – pytała ironicznie Rowling, wywołując oburzenie transseksualnych kobiet i wszystkich, którzy je wspierają.

Obejrzyj: Kaja Paschalska o początkach kariery: "Usunęłam się w cień i zamknęłam się w sobie"

Rowling została skrytykowana przez wielu fanów, aktorów "Harry'ego Pottera" itp. Pisarka w odpowiedzi na zarzuty transfobii napisała esej, w którym m.in. wspomniała o przemocy, jakiej doświadczyła w pierwszym małżeństwie. Brytyjska prasa zwróciła się o komentarz do byłego męża Rowling.

dji5jv9

- Nie było żadnej przemocy domowej ani seksualnej – powiedział "Daily Mail" Jorge Arantes. Portugalski dziennikarz telewizyjny dodał po chwili: - Spoliczkowałem ją, ale nie znęcałem się nad nią.

EASTNEWS
Źródło: EASTNEWS

Arantes (na zdjęciu) nie uważa, żeby spoliczkowanie żony było przemocą. W "The Sun" powiedział bez wahania, że nie żałuje tego, co zrobił. Do zdarzenia miało dojść w 1993 r. na ulicy w obecności nowonarodzonego dziecka.

J.K. Rowling poznała Jorge Arantesa w 1992 r., gdy pracowała w Porto jako nauczycielka języka angielskiego. Aspirująca pisarka wyszła za niego w październiku, a 10 miesięcy później na świat przyszła ich córka, Jessica. Rodzinna sielanka nie trwała długo, bo już cztery miesiące po porodzie Rowling zabrała dziecko i wyjechała do Szkocji. W torbie podróżnej miała trzy rozdziały, które kilka lat później pojawiły się w pierwszej książce z serii "Harry Potter".

Formalny rozwód nastąpił w 1995 r. W 2001 r. Rowling wyszła za Neila Murraya, szkockiego lekarza.

dji5jv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji5jv9