Trwa ładowanie...
d4adqlh
03-02-2020 18:20

Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

książka
Oceń jako pierwszy:
d4adqlh
Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Sprawność aparatu oddechowego i aparatu artykulacyjnego ma ogromny wpływ na prawidłową mowę dzieci. Ćwiczenia doskonalące i rozwijające motorykę narządów artykulacyjnych oraz kształtujące prawidłowy tor oddechowy stanowią podstawową część terapii logopedycznej. Pozwalają na świadome kierowanie ruchami narządów artykulacyjnych, usprawniają mięsień języka, wargi, podniebienie miękkie i żuchwę. Dzięki nim dziecko rozróżnia wdech i wydech, poszerza pojemność płuc i wzmacnia mięśnie oddechowe.
Ćwiczenia zamieszczone w książeczce mogą również być podstawą zajęć przeprowadzanych w ramach profilaktyki logopedycznej. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, mogą być wykorzystywane przez logopedów, nauczycieli oraz rodziców do samodzielnej pracy w domu.

Wszystkie zadania powinny być wykonywane dokładnie, powoli, każde z nich powtarzamy z dzieckiem co najmniej pięciokrotnie. Rolą d
orosłego jest pokazanie poprawnie wykonanego ćwiczenia i zachęcenie dziecka do wspólnej pracy. Potraktujmy ćwiczenia jako zabawę, a wówczas będą one dla naszych pociech prawdziwą przyjemnością i wykonywać je będą z radością.
Miłej zabawy!

Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha
Numer ISBN

978-83-8095-415-1

Wymiary

210x285

Oprawa

miękka

Liczba stron

34

Język

polski

d4adqlh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4adqlh
d4adqlh
d4adqlh