Trwa ładowanie...
d4lvjar
27-04-2012 00:00

Jezus. Dowody zbrodni. Śledztwo w sprawie śmierci najsłynniejszego człowieka wszech czasów

książka
Oceń jako pierwszy:
d4lvjar
Jezus. Dowody zbrodni. Śledztwo w sprawie śmierci najsłynniejszego człowieka wszech czasów
Tytuł oryginalny

Jesus: The cold case

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Śledztwo ponad 2000 lat później, skazany na karę śmierci – Jezus, materiał dowodowy – Ewangelie, detektyw – Bryan Bruce, plus sztab specjalistów. I wielowiekowe konsekwencje…

Jezus. Dowody zbrodni to książka niezwykła i prowokująca, odważnie przełamująca konwencje, która zmieni zdanie Czytelnika o śmierci Jezusa.

Bryan Bruce, pisarz i twórca filmów dokumentalnych, korzystając z umiejętności nabytych w trakcie rozwiązywania prawdziwych zagadek kryminalnych, bada bodaj najsłynniejszą przedawnioną sprawę w dziejach ludzkości – śmierć Jezusa z Nazaretu.
Autor opierając się na schemacie działań profesjonalnych detektywów, zaczyna od miejsca urodzenia Jezusa i bada środowisko, w ten jakim dorastał; weryfikuje wiarygodność poszczególnych Ewangelii, przekopuje się przez dokumenty źródłowe traktujące o początkach chrześcijaństwa i prezentuje najnowsze interpretacje dotyczące wydarzeń z tamtych czasów.
Co ważne na nowo analizuje motywy działania Heroda, apostołów (w tym zwłaszcza Judasza), Piłata i ewangelistów, a także odtwarza niemal godzina po godzinie moment skazania i śmierci Jezusa.
Dokąd doprowadzi go dziennikarskie śledztwo? To może zaskoczyć każdego Czytelnika.

Z pełną rzetelnością, wspierając się na opiniach archeologów i biblistów, a mimo to szalenie ciekawie autor interpretuje historię biblijną. Dodatkowo jego tekst został w wielu miejscach opatrzony uwagami konsultanta merytorycznego, który często rozwija i pogłębia idee autora, wyjaśnia kwestie wątpliwe, przywołuje najbardziej aktualne ustalenia biblistów i cytuje najnowsze publikacje, które ułatwiają zrozumienie najtrudniejszych zagadnień z początków chrześcijaństwa.

Bryan Bruce (ur. 1948 r.) mieszka w Wellington w Nowej Zelandii i należy do najlepszych twórców filmów dokumentalnych w tym kraju. Nakręcił ponad trzydzieści dokumentów i seriali telewizyjnych, jest laureatem wielu nagród filmowych i literackich. Jezus. Dowody zbrodni to jego trzecia publikacja (jedna z wcześniejszych – świetnie przyjęta przez krytykę Historia smaku – w 2009 r. ukazała się nakładem wydawnictwa Carta Blanca).

Dariusz Kot – konsultant merytoryczny książki; filolog, prowadzi stronę www.jezushistoryczny.pl, poświęconą akademickim badaniom nad postacią Jezusa z Nazaretu i wczesnym chrześcijaństwem. Inicjator i uczestnik ponadwyznaniowej dyskusji na temat tzw. trzeciego podejścia (Third Quest) w badaniach nad Jezusem historycznym w miesięczniku „Znak” (4–6/2009). Ateista, mieszka w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi blog Biblista-ateista, w którym m.in. przedstawia komentarze historyczno-krytyczne do Ewangelii

Jezus. Dowody zbrodni. Śledztwo w sprawie śmierci najsłynniejszego człowieka wszech czasów
Numer ISBN

978-83-7705-043-9

Wymiary

150x235

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

320

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lvjar
d4lvjar
d4lvjar
d4lvjar

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj