Trwa ładowanie...
d14j3ru

Jerzy Mazgaj

Stopklatka Youtube.com
Źródło: Stopklatka Youtube.com

Jerzy Mazgaj to przedsiębiorca polski, klasyfikowany w rankingach magazynu "Wprost" jako jeden z najbogatszych Polaków. Najwyższą pozycję na tej liście uzyskał w 2007 roku, mieszcząc się w pierwszej pięćdziesiątce (49. miejsce) najbogatszych Polaków (z kapitałem wynoszącym 560 mln złotych).

Jerzy Mazgaj – biografia

Mazgaj urodził się w Tarnowie, a dzieciństwo spędził na osiedlu Klikowskim. Ukończył germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada młodszego brata Wojciecha. Żona Jerzego Mazgaja ma na imię Barbara (z domu Kardasińska) - mają córkę Annę.

Jerzy Mazgaj – przedsiębiorca

W 1998 roku polski przedsiębiorca zyskał udziały w firmie Krakchemia (krakowska hurtownia chemiczna). Następnie Jerzy Mazgaj założył przedsiębiorstwo odzieżowe Paradise Group, które handluje takimi markami, jak: Burberry, Hugo Boss, Ermenegildo Zegna, Kenzo, JM Weston, Max & Co. Jerzy Mazgaj jest także współwłaścicielem delikatesów Alma (sieć upadła w 2016 roku) oraz prezesem zarządu w spółce Krakowski Kredens. Mazgaj posiada udziały również w spółkach Premium Cigars i Krakchemia. Ponadto, Jerzy jest prezesem spółki Ivy Capital, a także członkiem rady nadzorczej DCG SA.

Jerzy Mazgaj – książki

Nietrudno zgadnąć, o czym mogą być publikacje Jerzego Mazgaja. Są to książki: "Cygara" (pierwsze wydanie w 2002 roku) oraz "Whisky" (pierwsze wydanie w 2008 roku).

Jerzy Mazgaj
Data urodzenia

22.10.1959

Miejsce urodzenia

Tarnów

Bibliografia
d14j3ru

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14j3ru
d14j3ru
d14j3ru