Trwa ładowanie...
d1rv91t

Jermaine Jackson

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Jermaine Jackson jest amerykańskim piosenkarzem, autorem tekstów i basistą. Był członkiem zespołu The Jackson Five, który tworzył ze swoimi braćmi.

Jermaine Jackson - biografia

Jermaine LaJuane Jackson urodził się 11 grudnia 1954 roku w Gary jako jedno z dziewięciorga dzieci Joego i Katherine Jacksonów. W dzieciństwie występował w rodzinnym zespole muzycznym The Jackson Five. Odszedł z niego w 1975 roku i rozpoczął karierę solową. Jermaine Jackson nagrał dziewięć albumów wydanych przez wytwórnię Motown. Za piosenkę wyprodukowaną przez Steviego Wondera „ Let's Get Serious” został nominowany do nagrody Grammy.

Jermaine Jackson ukończył Fairfax High School, szkołę średnią zlokalizowaną w Los Angeles. W 1983 roku rozpoczął współpracę z inną wytwórnią płytową, Arista Records, za której pośrednictwem wydał trzy albumy. W swojej karierze odnotował niezapomniane duety, między innymi ze swoim bratem Michaelem Jacksonem w piosence „Tell Me I'm Not Dreamin'” czy Whitney Houston w czterech hitach radiowych, między innymi „Nobody Loves Me Like You Do”. Najpopularniejszą piosenką z jego repertuaru okazał się jednak utwór „When the Rain Begins to Fall” duetu Jermaine z Pią Zadorą.

Jermaine Jackson powrócił w 1983 roku do The Jackson Five. Pojawił się na płytach „Victory” i „2300 Jackson Street”. W kolejnych latach nagrywał sporadycznie. W 2007 roku zdecydował się wziąć udział w brytyjskiej edycji reality-show „Big Brother”. Na pogrzebie brata, Michaela, wykonał jego ulubioną piosenkę „Smile”.

Jermaine Jackson — dyskografia

Utwory Jermaine'a Jacksona znalazły się na 13 solowych albumach studyjnych:

 • „Jermaine” (1972),
 • „Come Into My Life” (1973),
 • „My Name Is Jermaine” (1976),
 • „Feel the Fire” (1977),
 • „Frontiers” (1978),
 • „Let's Get Serious” (1980),
 • „Jermaine” (II) (1980),
 • „I Like Your Style” (1981),
 • „Let Me Tickle Your Fancy” (1982),
 • „Dynamite” (1984),
 • „Precious Moments” (1986),
 • „Don't Take It Personal” (1989),
 • „You Said” (1991).

Jermaine Jackson – życie prywatne

Jarmaine Jackson ma pięciu braci i trzy siostry. Był trzykrotnie żonaty. Pierwszą żoną Jermaine'a Jacksona była Hazel Gordy. Para ma troje dzieci, Jermaine'a Juniora, Autumn Joy i Jaimy'ego. W kolejnych latach Jermaine Jackson związany był nieformalnie z Margaret Maldonado, z którą ma dwóch synów, Jeremy’ego i Jourdynna.

Drugą żoną muzyka była Alejandra Oaziaza, była partnerka jego brata, Randy'ego. Z tego związku urodziło się także dwóch synów: Jaafar i Jermajesty. Jermaine Jackson ożenił się po raz trzeci w 2004 roku z Halimą Rashid. Muzyk ma również córkę Dawn, której matka jest nieznana.

Jermaine Jackson – książka

Dwa lata po śmierci króla popu Michaela Jacksona ukazała się książka „Nie jesteś sam. Michael Jackson oczami brata” zawierająca wspomnienia Jermaine'a Jacksona o zmarłym bracie. Publikacja zawiera rodzinne historie, anegdoty z życia prywatnego gwiazdy oraz opowieści o relacjach między sławnym rodzeństwem.

Jermaine Jackson
Data urodzenia

11.12.1954

Miejsce urodzenia

Gary

Bibliografia
d1rv91t

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rv91t
d1rv91t
d1rv91t