Trwa ładowanie...
do4sn9f
26-09-2013 00:00

Jedna przegrana bitwa

książka
Oceń jako pierwszy:
do4sn9f
Jedna przegrana bitwa
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Marcin Wolski po raz pierwszy z alternatywną historią świata zmierzył się w roku 2003 w głośnym * Alterlandzie. Wallenrod jest drugim, o wiele ambitniejszym podejściem do tego tematu, a *Jedna przegrana bitwa to prowokacyjne spojrzenie na losy świata w przypadku przegranej Bitwy Warszawskiej 1920.

Tłem dla powieści jest zamordowanie głównodowodzącego wojskiem polskim Józefa Piłsudskiego i klęska w Bitwie Warszawskiej. Armia Czerwona, wspierana przez komunistyczne rewolucje w innych krajach, w przeciągu 10 lat podbija Niemcy, Francję, Włochy i resztę Europy. Punktami oporu zachodniego świata pozostały Wielka Brytania i USA.

Fabuła powieści opisuje losy wychowanego w komunistycznej Polsce młodego chłopaka, który w pewnym momencie otrzymuje pamiętnik swojego ojca, emigranta, człowieka, o którym dotychczas niewiele mu opowiadano. Ojciec walczył w Bitwie Warszawskiej, przeżył i pod innym nazwiskiem przedostał się na Zachód. Świadomość prawdziwej historii odmienia młodzieńca; ze stronnika partii staje się ukrytym przeciwnikiem systemu. Udaje mu się uciec z obozu socjalistycznych republik i kontynuuje życie w Ameryce. Fabułę przeplatają wątki romansowe oraz opisy bitew i wypadków.

Jedna przegrana bitwa
Numer ISBN

978-83-61587-31-6

Wymiary

145x210

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania,Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

432

Inne wydania

Poznań - 2013-11-02

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do4sn9f
do4sn9f
do4sn9f
do4sn9f