Trwa ładowanie...
ycipk-3ap9fw
ycipk-3ap9fw

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński prywatnie jest kawalerem i mieszka na Żoliborzu Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Jarosław Kaczyński, polski polityk i prawnik, działacz "Solidarności", przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, jest również autorem kilku książek o charakterze publicystycznym i biograficznym.

Jarosław Kaczyński – informacje ogólne

Jarosław Kaczyński urodził się w Warszawie, w dzieciństwie zagrał wraz z bratem bliźniakiem Lechem Kaczyńskim w filmie O dwóch takich, co ukradli księżyc (1962). Zdobył wykształcenie prawnicze w 1971 roku, a pięć lat później uzyskał tytuł doktora.

W czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Jarosław Kaczyński współpracował z Solidarnością, redagował miesięcznik "Głos"; w latach 80. publikował w podziemnych pismach, doradzał stoczniowcom podczas strajków w 1988 roku, uczestniczył też w obradach Okrągłego Stołu.

Jarosław Kaczyński – kariera polityczna

Jarosław Kaczyński w latach 90. należał do Porozumienia Centrum, w 2001 roku razem z Lechem Kaczyńskim założył partię Prawo i Sprawiedliwość. Już od 1991 roku Jarosław Kaczyński był wielokrotnie wybierany na stanowisko posła na Sejm RP, w latach 2006–2007 sprawował funkcje premiera.

Publikacje Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński jest autorem publikacji o tematyce społeczno-politycznej. Jedną z nich jest wydana w 2011 roku "Polska naszych marzeń", w której Kaczyński przedstawia swoje doświadczenia polityczne, a także własną wizję zmian w Polsce i przemyślenia na temat kwestii publicznych i życia osobistego. W 2016 roku wydana została natomiast autobiografia Jarosława Kaczyńskiego "Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC", w której polityk opowiada o działalności założonej przez niego partii Porozumienie Centrum i daje wgląd w życie polityczne końcówki XX i początku XXI wieku.

Jarosław Kaczyński
Data urodzenia

18.06.1949

Miejsce urodzenia

Warszawa

ycipk-3ap9fw

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-3ap9fw
ycipk-3ap9fw
ycipk-3ap9fw
ycipk-3ap9fw