Trwa ładowanie...
d4mhupf

Jarosław Grzędowicz

Materiały wydawcy
Źródło: Materiały wydawcy

Urodzony w 1965 roku, debiutował w 1982 na łamach tygodnika „Odgłosy” opowiadaniem Azyl dla starych pilotów. Opublikowane w 1999 roku w Internecie opowiadanie Klub absolutnej karty kredytowej otrzymało nominację do Nagrody Elektrybałta, a po publikacji w "Wizjach alternatywnych" 2002 także nominację do Nagrody Sfinksa. W 1990 roku wraz z Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim, Dariuszem Zientalakiem i Rafałem Ziemkiewiczem założył magazyn literacki „Fenix”, w którym prowadził dział prozy polskiej, a od 1993 roku był jego redaktorem naczelnym. Pracuje jako dziennikarz, prowadzi stałą rubrykę naukowo-cywilizacyjną w "Gazecie Polskiej" i tłumaczy komiksy.

Laureat Śląkfy w kategorii Twórca Roku 2005. W 2006r. pisarza uhonorowano Sfinksem, w kategorii Polska Powieść Roku za książkę Pan Lodowego Ogrodu, t.1. Trzy lata później ponownie otrzymał Sfinksa, tym razem za Pana Lodowego Ogrodu, t.3.

Jest pierwszym w historii literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla zdobywcą dwóch statuetek w obu konkursowych kategoriach: Powieść oraz Opowiadanie roku 2005. Nagrodzona powieść to Pan Lodowego Ogrodu, t.1, opowiadaniem jest Wilcza zamieć ze zbioru Deszcze niespokojne. W roku 2007 uhonorowany został kolejnym Zajdlem - powieścią roku 2006 uznano Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy.

d4mhupf

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mhupf
d4mhupf
d4mhupf