Trwa ładowanie...

Japoński rząd toczy spór z australijskim pisarzem

Japoński rząd toczy spór z australijskim pisarzemŹródło: Inne
d4h9i3u
d4h9i3u

*Japoński rząd zaprotestował przeciwko publikacji australijskiego dziennikarza o księżniczce Masako. * Rząd domaga się przeprosin od autora publikacji Bena Hillsa i wydawcy jego książki Princess Masako – Prisoner of the Chrysanthemum Throne, Random House Australia. Japoński rząd protestuje przeciw pozbawionemu szacunku opisowi księżniczki, zniekształceniu faktów i przesądzającym rozstrzygnięciom na temat żony księcia Naruhito.

Japonia zażądała również wprowadzenia poprawek do książki.

Ben Hills zapowiedział, że nie przeprosi za swoją książkę. Dodał, że jedyną osobą, która winna doczekać się przeprosin, jest księżniczka Masako – za sposób, w jaki jest traktowana przez japońską rodzinę królewską. Dziennikarz tłumaczy, że przeprowadził 60 wywiadów z przyjaciółmi księżniczki i jej męża. Wiele z tych osób po raz pierwszy wypowiadało się na temat życia Masako.

Random House odmówił komentowania sprawy, lecz zaznaczył, że stoi w tym konflikcie po stronie swego autora.

Masako Owada była zawodowym dyplomatą, mówi kilkoma językami. W 1993 roku poślubiła księcia Naruhito, dziedzica Chryzantemowego Tronu. Po ślubie księżniczka Masako zaczęła odczuwać dolegliwości spowodowane presją, której została poddana.

d4h9i3u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h9i3u

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj