Trwa ładowanie...
d1vj159

Jan Zimmermann

Jan Zimmermann głośno krytykuje swojego najbardziej znanego doktoranta sprzed kilkunastu lat. Jako prawnik administratywista wypowiada się w kwestii demokracji czy łamania konstytucji.

Jan Zimmermann – życiorys

Jan Zimmermann przyszedł na świat w 1949 roku. Jest synem uczonego, profesora Mariana Zimmermanna, absolwentem prawa (rocznik 1971) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w rodzinnym Toruniu. Podjął zatrudnienie na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z którym związany jest do dziś. Jan Zimmermann doktoryzował się w 1977 roku, habilitował 9 lat później, a od 1997 roku ma na koncie tytuł profesora. W międzyczasie został sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego. Należy do Rady naukowej miesięcznika ”Przegląd Prawa Publicznego” i jest kierownikiem katedry na uczelni. Pracował także w Wyższej Szkole Biznesu z siedzibą w Nowym Sączu.

Jan Zimmermann i Andrzej Duda

Jan Zimmermann niejednokrotnie był recenzentem w przewodach habilitacyjnych oraz profesorskich i promotorem prac magisterskich oraz doktorskich. Podobne relacje (podobno dość ciepłe mimo różnicy wieku) łączyły go z Andrzejem Dudą, u którego na studiach doktoranckich przyszły prezydent RP się doktoryzował – tytuł naukowy otrzymał w 2005 roku. Słynne są już cytaty profesora Zimmermanna na temat byłego studenta, którego uważa za dobrego prawnika, ale ubolewa m.in. nad tym, że uczył się on akurat na jego wydziale.

Jan Zimmermann – książki i artykuły naukowe

Zainteresowania zawodowe Jana Zimmermanna skupiają się wokół teorii prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego, sądownictwa administracyjnego oraz samorządu terytorialnego. Profesor i sędzia w stanie spoczynku jest autorem licznych artykułów naukowych w prasie branżowej oraz książek, w tym podręcznika wydanego nakładem Świata Papieru.

Jan Zimmermann
Miejsce urodzenia

Poznań

Bibliografia
d1vj159

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vj159
d1vj159
d1vj159
d1vj159

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj