Trwa ładowanie...
dvu4jzd

Jan Woleński

Profesor zwyczajny filozofii w Uniwersytecie Jagiellońskim, jest przedstawicielem filozofii analitycznej. Kontynuuje tradycje szkoły lwowsko-warszawskiej w sposobie i problematyce filozofowania. Zajmuje się epistemologią, historią logiki, zastosowaniami logiki w filozofii oraz filozofią prawa. Jest także publicystą zabierającym głos w różnych sprawach publicznych i apelującym o ich racjonalne dyskutowanie i rozwiązywanie. Opublikował ponad 1400 pozycji, w tym 20 książek i 450 artykułów.

Jest jednym z najbardziej znanych współczesnych polskich filozofów na arenie międzynarodowej (opublikował ponad 400 prac w językach obcych; został wybrany do Institut International de Philosophie, prestiżowej organizacji grupującej 100 filozofów z całego świata). Jest członkiem m.in. Polskiej Akademii Umiejętności, Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki (przewodniczący w latach 1999–2001), Polskiego Towarzystwa Matematycznego, European Society of Analytic Philosophy (prezydent w kadencji 2005–2008), Aristotelian Society, American Mathematical Society i Association for Symbolic Logic.

dvu4jzd

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj