Trwa ładowanie...
ds83556
29-10-2021 09:00

Jak uratować Jolkę?

książka
Oceń jako pierwszy:
ds83556
Jak uratować Jolkę?
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kto ocali Jolkę? Czy zostanie uratowana?

Jolka to charyzmatyczna dziewczyna wzbudzająca mieszane uczucia. Bohaterka błądzi, ale uczy się; ignoruje, ale także kocha; przeciwstawia
się, bo jest szlachetna; pragnie znaleźć swoje miejsce w życiu, bo nie pasuje do tego, w którym funkcjonuje. Poznajemy historię Jolki opowiedzianą przez Marynę, jej przyjaciółkę; Filipa, przyjaciela, jego mamę i samą bohaterkę. Jolanta Kowalska jest jedynaczką wychowywaną przez zapracowanych rodziców, samotnym dzieckiem, później nastolatką i kobietą próbującą odnaleźć się w swoim otoczeniu. Dziewczyna jest popularna w szkole i w środowisku małego miasteczka. Zdolna i utalentowana często jednak popadająca w konflikty z rówieśnikami. Nie przysparza jej to przyjaciół. W szkole podstawowej poza grupą małych dzieci z sąsiedztwa, jej jedyną przyjaciółką jest Maryna, którą poznaje w czasie lekcji rytmiki. Obie dziewczyny stają się nierozłączne i wierne dziecięcej przyjaźni przez wiele lat. W szkole średniej Jolka przechodzi okres buntu, używek i atrakcji do popularnego chłopaka, Bolka, otoczona jednocześnie welonem opieki ze strony Filipa. Ale Filip stoi z boku, asystuje Joli, pomaga i usuwa się w cień. To Bolek jest w centrum zainteresowania i to on jest nagradzany.

Już jako dorosła kobieta przeżywa osobisty dramat i decyduje się na wyjazd do Nowego Jorku. Jej nową rutynę przerywa tragedia.

Jak uratować Jolkę?
Numer ISBN

978-83-961393-1-3

Wymiary

143x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

184

Język

polski

ds83556

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds83556
ds83556
ds83556
ds83556