Trwa ładowanie...
dbyulev
30-05-2011 00:00

Jak umysł zyskał jaźń

książka
Oceń jako pierwszy:
dbyulev
Jak umysł zyskał jaźń
Tytuł oryginalny

Self Comes to Mind: Constructing the Conscious Brain

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Jeden z najbardziej liczących się współczesnych neurobiologów poszukuje odpowiedzi na pytanie, które od wieków nurtuje filozofów, psychologów i każdego myślącego człowieka: jak powstaje świadomość.

Tym razem autor obala pogląd, jakoby była ona czymś odrębnym od ciała, i przedstawia nowe dowody naukowe świadczące o tym, że jest to proces biologiczny, uczucia zaś mają źródło w niemal zupełnym zespoleniu ciała i umysłu, a ich pierwsze przejawy były wytworem starego ewolucyjnie, skromnego pnia mózgu, nie zaś nowoczesnej kory mózgowej. Damasio uważa, że ludzka jaźń stanowi wyzwanie dla obojętności natury i umożliwia radykalny przełom w biegu ewolucji – homeostazę socjokulturową. Nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że u jej podłoża tkwi ugruntowana genetycznie podstawowa homeostaza, która już przed miliardami lat obecna była u prostych form życia. Jego twórcza wizja niezmordowanie wiedzie ku naturalnym wyjaśnieniom samych źródeł życia.

Jak umysł zyskał jaźń
Numer ISBN

978-83-7510-282-6

Wymiary

150x225

Gatunek

Medycyna, zdrowie, diety,Biologia

Oprawa

1

Liczba stron

368

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbyulev
dbyulev
dbyulev
dbyulev

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj