Trwa ładowanie...
d1l1wlh
28 kwietnia 2010, 14:57

Jak powstawał film "Quo vadis"

d1l1wlh
d1l1wlh

Reżyser Jerzy Kawalerowicz i Jadwiga Sienkiewicz - wnuczka pisarza, otworzyli w czwartek w Muzeum Henryka Sienkiewicza (na zdj.) w Oblęgorku koło Kielc, wystawę "Tak powstawał film Quo vadis" .
Na wystawę składa się 50 fotosów wykonanych na planie filmu przez Piotra Bujnowicza i Krzysztofa Wojciechowskiego, filmowe rekwizyty m.in. rzymskie wazy, antyczne rzeźby oraz kostiumy. Przygotowano dwie aranżacje: stół przed ucztą i Neron w ogrodach. Robiąc tę wystawę staraliśmy się wczuć w atmosferę filmu. Patrząc na same fotosy sądzę, że „Quo vadis” powtórzy kinowy sukces Krzyżaków - powiedziała kierowniczka Muzeum Henryka Sienkiewicza Lidia Putowska.
Jestem bardzo wzruszony, bo nie często stykam się z życiem wielkiego pisarza, atmosferą niezwykłości. Powinienem był tu przyjechać przed rozpoczęciem kręcenia filmu. Wizyta tutaj potrzebna jest mi, żeby zamknąć współżycie z Sienkiewiczem, które nie było łatwe - powiedział Jerzy Kawalerowicz. Tłumacząc dlaczego nakręcił polską wersję filmu, Kawalerowicz mówił, że poprzednie ekranizacje nie dość wyraźnie mówiły, że jest to film według książki polskiego autora.
Wystawa będzie czynna do końca wakacji.
(pap)

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj