Trwa ładowanie...
d3jl4w3
07-02-2014 00:00

Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika

książka
Oceń jako pierwszy:
d3jl4w3
Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika
Tytuł oryginalny

On Writing: A Memoir of the Craft

Inne
Źródło: Inne

Dużo czytać. Jeszcze więcej pisać. Nie poddawać się. Wyłączyć telewizor. Być uczciwym wobec siebie i swoich bohaterów. Nie bać się krytyków. Nie lekceważyć gramatyki. Oszczędzać słowa – radzi początkującym pisarzom słynny autor horrorów.

Ale Pamiętnik rzemieślnika to nie tylko porady dla twórców opowiadań o kosmicznych mutantach w radioaktywnym jeziorze. Wielbiciele Stephena Kinga znajdą tutaj wiele szczegółów biograficznych – pisarz opowiada o swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, ciężkich latach biedy, przygodach z alkoholem i narkotykami, wreszcie o groźnym wypadku, któremu uległ w 1999 roku. Zdradza także historie poszczególnych pomysłów (do czego też może zainspirować pisarza automat sprzedający środki higieniczne w damskiej przebieralni!) i konkretnych tekstów czy postaci.

King nie próbuje kreować się mentora początkujących literatów, nie mitologizuje też samego tworzenia, choć głęboko wierzy w magiczną siłę słowa pisanego. Humor i bezpretensjonalność, z jaką podchodzi i do pisania, i do samego siebie, a także naprawdę użyteczne wskazówki i przykłady z życia sprawiają, że Pamiętnik jest równie wciągający (choć nie tak przerażający) jak najlepsze z jego powieści.

Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika
Numer ISBN

83-7255-884-1

Wymiary

120x195

Gatunek

Biografie i autobiografie,Biografie i autobiografie,Biografie i autobiografie

Oprawa

6

Liczba stron

236

Inne wydania

Warszawa - 2014-02-08, Warszawa - 2008-03-31

d3jl4w3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jl4w3
d3jl4w3
d3jl4w3