Trwa ładowanie...
d1l1wlh
4 lipca 2013, 00:00

Jak nieustępliwa Kinga została świętą księżną. Św. Kinga (1234-1292)

książka
Oceń jako pierwszy:
d1l1wlh
Jak nieustępliwa Kinga została świętą księżną. Św. Kinga (1234-1292)
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Święta Kinga (1234-1292) była córką króla węgierskiego, Beli IV, z dynastii Arpadów i żoną polskiego księcia krakowsko-sandomierskiego, Bolesława. W sposób heroiczny naśladowała cnoty Pana Jezusa i na różne sposoby umacniała wiarę Polaków. Przyczyniła się do odkrycia w Polsce największych na świece złóż soli kamiennej. Zanim to się jednak stało była małą dziewczynką, a rodzice nazywali ją Kunegundą.

Błogosławiony Papież Jan Paweł II powiedział o Kindze, że jest przykładem harmonii pomiędzy wyznawaną wiarą, a własnym życiem.

Książeczka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej dla dzieci, której celem jest pomoc w zrozumieniu, jak ważne jest poznanie życia świętych, i jak może być ono inspirujące do przemiany swojego życia. Jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem i zawiera piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Dąbrowskiej.

Jak nieustępliwa Kinga została świętą księżną. Św. Kinga (1234-1292)
Numer ISBN

978-83-7030-884-1

Wymiary

185x160

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

24

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj