Trwa ładowanie...
d17vgqo
15-12-2016 00:00

Jak było naprawdę? 50 nieporozumień na temat historii

książka
Oceń jako pierwszy:
d17vgqo
Jak było naprawdę? 50 nieporozumień na temat historii
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Źródło:

Legendy, mity, rzekome prawdy, przypadkowe błędy, świadome zafałszowania historii, teorie spiskowe. Bernd Ingmar Gutberlet, historyk i autor bestsellerowych publikacji popularnonaukowych, po raz kolejny zabiera nas w podróż przez różne epoki historyczne, od tych najstarszych po dzieje najnowsze, przez różne kraje i zagadnienia. Począwszy od kwestii dominacji matriarchatu we wczesnych kulturach aż po teorie związane z odpowiedzialnością za zamachy z 11 września 2001 roku książka Jak było naprawdę? 50 nieporozumień na temat historii weryfikuje szereg pozornych prawd historycznych tkwiących w powszechnej świadomości. I czyni to w oparciu o najnowsze wyniki badań historyków z całego świata! Czy wiesz, jak było naprawdę?

Czy Jezus naprawdę przyszedł na świat w Boże Narodzenie?
Czy kalendarz Majów naprawdę wyznaczał koniec świata?
Czy zakon krzyżacki naprawdę legalnie wszedł w posiadanie swoich ziem w Polsce?
Czy Inkwizycja naprawdę była bezlitosnym polowaniem na heretyków?
Czy Mata Hari naprawdę była największym szpiegiem kobietą XX wieku?
Czy Anastazja naprawdę przeżyła masakrę rodziny Romanowów?
Czy organizacja Odessa naprawdę umożliwiała niemieckim zbrodniarzom wojennym ucieczkę do Ameryki Południowej po 1945 roku?
Czy pigułka antykoncepcyjna naprawdę spowodowała rewolucję seksualną?
Odpowiedzi na te i kilkadziesiąt innych pytań znajdziesz w tej książce!

Jak było naprawdę? 50 nieporozumień na temat historii
Numer ISBN

978-83-7999-377-2

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

3

Liczba stron

312

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17vgqo
d17vgqo
d17vgqo
d17vgqo

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj