Trwa ładowanie...
26-10-2016 15:03

Jak być dobrym smokiem, czyli trzy najważniejsze rzeczy w wychowywaniu człowieka

By wyszkolić swojego pupila, potrzebujesz trzech rzeczy: cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości!

Share
Jak być dobrym smokiem, czyli trzy najważniejsze rzeczy w wychowywaniu człowiekaŹródło:
d2jtdj6

By wyszkolić swojego pupila, potrzebujesz trzech rzeczy: cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości!

Panna Drake, uparty i zrzędliwy smok – czy tego chce, czy nie – ma nowego pupila: nad wiek wygadaną Winnie. O dziwo, Winnie myśli, że ona jest właścicielką panny Drake – co za niedorzeczny pomysł! Przed smoczycą trudne zadanie: wychować tę pyskatą osóbkę na idealną towarzyszkę. Tymczasem zupełnie niechcący Winnie wypuszcza na ulice San Francisco magiczne i niebezpieczne szkicelungi… Czy Winnie i panna Drake położą kres chaosowi? I czy uda im się na nowo uwierzyć w przyjaźń?

„Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” to powieść dla dzieci pełna humoru, zabawnych dialogów i niezwykłych sytuacji. Książkę cechują nagłe zwroty akcji, momenty zaskakujące i trzymające w napięciu, dynamiczna akcja i interesujące dialogi. Książka jest pełna barwnych, kreatywnych i pobudzających wyobraźnię opisów ożywionych szkicelungów.

d2jtdj6

Ciekawe połączenie fantastycznych przygód w krainie smoków pełnej magii i zaczarowanych przedmiotów, jak pelerynka niewidka czy grzebień powodujący odrastanie włosów, ze współczesnym i pragmatycznym światem smartfonów, tabletów i kart płatniczych. Trafiony prezent pod choinkę dla młodego czytelnika, jak i do wspólnego czytania z dzieckiem podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów.

Drogi Czytelniku, Panna Drake przygotowała specjalnie dla Ciebie aż 15 porad, jak właściwie, krok po kroku, wychowywać i żywić człowieka:

 1. Jeśli cenisz swój spokój i zdrowie psychiczne, nie spiesz się i wybierz mądrze swojego pupila.
 1. By wyszkolić swojego pupila, potrzebujesz trzech rzeczy: cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości!
 1. Zawsze upewnij się, że twój pupil wie, kto tu rządzi.
 1. Rozpieszczanie siebie jest rzeczą słuszną i dobrą, jednak unikaj rozpuszczania swojego oswojonego i nie dawaj mu zbyt wielu smakołyków.
 1. Zachęć swojego pupila do rozwijania talentów, inaczej oswojony będzie się nudził i zanudzi też ciebie.
 1. Bądź stanowczy dla twojego pupila i wyjaśnij mu, jakie zachowania są niedopuszczalne. Dzięki temu zarówno ty, jak i twój oswojony będziecie szczęśliwsi.
 1. Polowanie jest dobrym ćwiczeniem zarówno dla ciebie, jak i dla twojego oswojonego.
 1. Może ty wiesz najlepiej, ale czasem to twój oswojony może mieć rację.
 1. Są sprytne zwierzątka i są bezinteresowne, ale o wiele bardziej ceń pupila, który jest zarówno sprytny, jak i bezinteresowny.
 1. Oswojony, który cię rozpoznaje i przychodzi, kiedy go wołasz, jest nie tylko drogocenny, ale też ukochany.
 1. Oswojony o żywym usposobieniu łatwo się denerwuje w dużych, a nawet małych zbiorowiskach. Uważne oko i szybka łapa ochronią twojego pupila przed zgubieniem się.
 1. Naucz swojego oswojonego, jak ma się zachowywać na spotkaniu z obcymi i ich pupilami. Żadnych walk i gryzienia, proszę!
 1. Są zadania, które możesz wykonywać wspólnie ze swoim oswojonym – jednak niektóre rzeczy musisz robić sam.
 1. Oczekuj od swojego oswojonego, że dokona nieoczekiwanego.
 1. Czy oswojony wart jest zachodu? Oczywiście! Kiedy przywiążesz się do swojego pupila, będzie cię kochać mimo twoich wad – a jeśli będziesz miał szczęście, z czasem nawet właśnie za nie.

Autor: Panna Drake

d2jtdj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jtdj6
d2jtdj6